Jezdecký festival na výstavišti v Lysé již za měsíc

Jezdecký festival na výstavišti v Lysé již za měsíc

Pouhý jeden měsíc zbývá do zahájení premiérového Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem – uskuteční se od 19. do 23. března. Během pěti dnů diváci uvidí 36 oficiálních soutěží a také sobotní večerní show s ukázkami dalších jezdeckých odvětví. Právě měsíc před startem této ojedinělé akce pořadatelé zahájili předprodej místenek a představili originální trofeje, které obdrží kromě finančních výher vítězové 12 vrcholných soutěží.

Jezdecky festival 2014 Lysa 03

„Přemýšleli jsme nad tím, jaké zvolit trofeje, aby byly naprosto originální a měly současně hlubší význam jejich ztvárnění. Tzv. pozlátek mají jezdci ve svých vitrínách jistě mnoho, a tak jsme se rozhodli oslovit Filipa Študenta z Živnostenského společenstva podkovářů, aby vytvořil ručně kované trofeje znázorňující spojení podkov. Podkova je např. vyobrazena v novém logu České jezdecké federace, která nad touto akcí převzala záštitu. Podkovy jsou navíc společným prvkem u většiny sportovních koní. A jelikož Jezdecký festival spojuje do jedné akce podstatnou část jezdeckých disciplín, zmiňované trofeje budou ztvárněním dvou propojených podkov. O něco menší podkova je základnou trofeje a ta větší – tzv. zámková – má u patky vykovaný nápis Jezdecký festival. Na její horní části je pak vyobrazen aktuální letopočet,“ popsal trofeje ředitel závodů Josef Malinovský. Jejich držiteli se stanou vítězové šesti finálových soutěží Jump and Drive Winter Tour, dále nejlépe umístění ve dvou hlavních voltižních soutěžích a zbývající čtyři najdou své nové majitele dle výsledků nejvýznamnějších drezurních a skokových soutěží.

Na závody se již nyní mohou jezdci postupně přihlašovat. „Upozorňujeme všechny zájemce o sportovní účast na Jezdeckém festivalu, že zápisné do soutěží je nutné zaplatit dle vystavené faktury nejpozději do termínu uzávěrky přihlášek – tj. 17. března. Výše zápisného je uvedena u popisu soutěží v rozpisu závodů publikovaném na www.jezdeckyfestival.cz. Přihlášky bez úhrady zápisného do termínu uzávěrky nebudou akceptovány. Proto prosíme všechny jezdce, aby nenechávali přihlašování na poslední chvíli a respektovali uvedené opatření, které má pomoci zajistit co nejpřesnější stanovení časového harmonogramu a usnadnit nezbytnou administrativu v průběhu samotné akce. Pevně věříme, že to ocení v první řadě přímí účastníci závodů,“ uvedl Josef Malinovský.

Pořadatelé Jezdeckého festivalu očekávají především díky propojení s jarní výstavou Zemědělec návštěvnost kolem 40 tisíc diváků. Kapacita tribun podél tří stran kolbiště je cca pro 1200 osob a lze tedy očekávat, že po většinu času budou z velké části, nebo zcela zaplněny. I proto mají fanoušci jezdeckého sportu možnost dokoupit si ke vstupence místenku na jednu z tribun. Vstupné bude pro dospělé 120,- Kč, důchodci a studenti zaplatí 80,- Kč a děti do 10 let či držitelé průkazů ZTP/P budou mít vstup zdarma. „Místenky budou k dostání pro všechny bez rozdílu za 80 korun, což znamená, že pokud řadový divák bude chtít mít své místo na tribuně v konkrétní den jisté po celou dobu konání programu, vyjde ho kombinace vstupenky s místenkou na rovných 200 korun,“ upřesnil Josef Malinovský. Samostatně se budou prodávat vstupenky i místenky na večerní Fitmin Horse Show začínající v sobotu od 19.00 hodin, přičemž ceny budou stejné, jako na denní program. Předprodej místenek probíhá od 19. února prostřednictvím webových stránek akce www.jezdeckyfestival.cz a na každý den bude vyhrazeno zhruba 300 místenek na jedné z tribun. Zbývající místa budou volně k dispozici pro všechny příchozí diváky. „Kromě míst k sezení na tribunách bude jedna z krátkých stěn kolbiště vyhrazena pro stojící diváky, kteří se ve výstavní hale C zastaví pouze na chvíli při prohlídce celého výstaviště. Jak již bylo zmiňováno, souběžně se v Lysé nad Labem bude konat jarní výstava Zemědělec, a tak počítáme s tím, že pro mnohé z desítek tisíc návštěvníků bude Jezdecký festival spíše takovým zpestřením nákupů a v ochozech kolbiště se zdrží jen krátce. I pro ně se však budeme snažit připravit co nejpříjemnější prostředí ve společnosti koní. Pro laickou i odbornou veřejnost navíc vydáme speciální publikaci nazvanou Jezdecký katalog, která se stane průvodcem všemi oblastmi jezdeckého sportu i nadcházející jezdeckou sezonou 2014,“ dodal Josef Malinovský.