Jezdecká sezóna 2014 bude televizně nejbohatší v historii

Jezdecká sezóna 2014 bude televizně nejbohatší v historii

V pondělí 24. února se příznivci jezdectví mohou těšit na první z dlouhé série televizních pořadů věnovaných tomuto sportu v roce 2014 na kanálu ČT Sport. Den poté bude následovat další a celkem by jich mělo být přes padesát, což je rekordní počet!

00201656l

Zásluhu na této silné medializaci má především Česká jezdecká federace, která i přes poměrně velké navýšení finančního plnění spojeného s výrobou televizních pořadů vyhradila ze svého rozpočtu k tomuto účelu potřebné prostředky. Vedle standardních 10 až 11 pořadů z domácích mítinků navíc předjednala televizní práva prostřednictvím Mezinárodní jezdecké federace a Eurovision na Světové jezdecké hry v Normandii, které se uskuteční na přelomu srpna a září.

V pondělí 24. února budou moci televizní diváci sledovat od 15.50 hodin zkrácený záznam z průběhu Galavečera České jezdecké federace, který se konal 1. února v pražském Radiopaláci. Druhý den je pro změnu od 15.35 hodin na programu sestřih z úvodních kol zimního halového seriálu Jump and Drive Winter Tour. Dominovat mu budou závody spřežení v Hradištku, krátce však budou shrnuty i lednové skokové závody a únorové vozatajské soutěže z nové haly ve Zduchovicích. Oba dva pořady mají připraveno hned několik repríz. Podrobnosti o jejich zařazení do vysílání najdete na adrese www.ceskatelevize.cz/program. Další z již nasazených jezdeckých pořadů je z galavečera Koně na Žofíně. Ten se koná 1. března a na televizní obrazovky se v 30minutovém souhrnu dostane poprvé ve čtvrtek 6. března od 22.45 hodin.

Absolutní novinkou letošního roku bude série televizních pořadů z Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem. Od 19. do 23. března bude každý den odvysílán ve večerních hodinách (předběžně kolem 23. hodiny) 15minutový zpravodajský sestřih z této velmi ojedinělé jezdecké akce, kde se na jednom kolbišti soutěžně potkají hned čtyři jezdecké disciplíny pod hlavičkou České jezdecké federace a další se představí v doprovodném programu. Z nedělního finále je pak připravován 90minutový záznam.

00201657l

Venkovní jezdecká sezona nabídne zhruba další čtyři desítky televizních záznamů a v jednom případě by mělo jít po několika letech i o přímý přenos. Ten bude realizován z mezinárodních skokových závodů CSI-W v Olomouci. Ze skokové disciplíny se dostanou na televizní obrazovky i květnové mezinárodní závody CSI ve Zduchovicích, obě mistrovství ČR v Martinicích a na Ptýrově a v neposlední řadě všech 11 kol Českého skokového poháru. Z drezury lze jmenovat CDI-W Brno, mistrovství ČR nebo finále Českého drezurního poháru. Všestrannost má předběžně zajištěnou výrobu záznamu z CCI Brno a mistrovství ČR v Humpolci. Jedná se také o vysílání finále Zlaté podkovy, ale v tomto případě ještě není domluveno technické zajištění výroby s pořadateli závodů, což je i případ mistrovství ČR spřežení. Vozatajové však budou mít příležitostí ke sledování své disciplíny více než dost! Vše začne Rudolfovým pohárem v Kladrubech, hned následující týden se bude natáčet premiérový mezinárodní závod v Němčicích na Kolínsku a jistotu přítomnosti televizních kamer má i Světový pohár CAI-A v Nebanicích. Na několik pořadů se mohou tradičně těšit i vytrvalci. Po jednom pořadu mají v tuto chvíli na jezdeckém seznamu zástupci voltiže (CVI Frenštát) a reiningu. U reiningu by však měly přibýt ještě k mistrovství ČR v Kozlovicích finálové závody NRHA v Krakovanech. Opomenuto nebude ani letos mistrovství České republiky v paradrezuře a vůbec poprvé bude odvysílána krátká reportáž z MČR v paravoltiži. Na své si přijdou i chovatelé, neboť vedle Martinického šampionátu mladých koní a finále drezurního i skokového Kritéria mladých koní ve Zduchovicích by mělo letos dojít i na KMK ve všestrannosti v Borové. V neposlední řadě bude mít premiéru na obrazovkách České televize mistrovství ČR pony. Informace o vysílání bude průběžně Česká jezdecká federace uvádět na svých stránkách www.cjf.cz.