Jan Štětina podruhé martinickým vítězem

Jan Štětina podruhé martinickým vítězem

Druhým dnem pokračoval v Martinicích u Březnice úvodní díl Skokového poháru České pojišťovny 2013. Na programu bylo pět soutěží, v nichž odstartovaly bezmála tři stovky dvojic. Stejně jako ve čtvrtek, i v pátek se radoval z prvenství v hlavní soutěži Jan Štětina.

Jan Štětina Atomic SJan Štětina Atomic S

 

Tentokrát to ovšem nebylo v sedle Rica-S, s nímž nenašel přemožitele ve čtvrteční soutěži stupně S** (130 cm), ale s Atomicem-S/AC Atomic. Ten překonal kurz s překážkami vysokými 135 centimetrů (ST*) navržený chorvatským stavitelem Eduardem Petrovičem bez jediného zaváhání v čase 59,53 sekundy. Nikomu jinému se hranici jedné minuty pokořit nepodařilo, a tak si Jan Štětina připsal již druhé martinické vítězství. „Jsem maximálně spokojený. Parkury pana Petroviče se mi moc líbí – jsou v něm pohodlnější vzdálenosti, nechává víc místa pro cválání a koně jsou tak podle mě spokojenější. Navíc mi vyhovuje, když se jedná o soutěže na čas,“ prozradil Jan Štětina.

V první a poslední soutěži dne se bojovalo o body do rámcových seriálových soutěží. V 8.00 hodin ráno nastoupili do soutěže s výškou 110 centimetrů amatérští jezdci, kteří si kvalitním výsledkem mohli zajistit postup do nedělního finále kvalifikačního kola Equiservis Amateur Tour. Vůbec nejlepší jízdu předvedla Lucie Belhárková s Feminou 1. Nejen, že překonala všechny překážky bez penalizace, ale navíc ve výrazně kratším čase oproti ostatním dokončivším.

O pět centimetrů vyšší překážky měli jezdci do 18 let startující v zahajovací soutěži druhého ročníku Kolowrat Junior Cup, jež byla zařazena na samotný závěr pátečního klání. Dvanáct dvojic projelo celou trasu parkuru s čistým štítem. O pořadí na předních příčkách tak opět rozhodoval čas. Mezi bezchybnými jej měla nejlepší Lucie Schmiedhamerová s Laramisem, a tak se mohla radovat nejen z nejvyšší finanční výhry, ale také z atraktivních věcných cen od sponzora této série – rodiny Kolowrat-Krakovských.

Kompletní výsledky a další podrobnosti najdete na www.skokovypohar.cz.