Jak naučit koně odpovídat na otázky.

Vítám vás u dalšího dílu článků Koně a tríčky. Dnes vám tu napíši jak naučit svého koníka odpovídat na otázky. Ještě před tím, než tento trik začnete vůbec učit, zvažte, zda ho vůbec učit chcete. Tyto triky se mohou velice snadno stát zlozvykem, tudíž při jejich nácviku musíte být velice důslední. Jakmile začne koník tento trik dělat bez vašeho povelu, přestaňte si ho všímat a teprve až se uklidní začněte s ním opět pracovat.

NE

Jako první si ukážeme pár možností jak lze naučit odpovídání na otázky NE. Opět je zde mnoho možností, jak tento tríček naučit. Satčí najít něco, na co váš koník reaguje potřepáním hlavou. Na internetu můžete najít návody tipu mokrý kapesníček na uši, sponka na kštici atp. Určitě to funguje, ale to by nebylo, aby na to reagoval můj koník. Po dlouhém bádání nás napadlo vzít bičík a šimrat koníka v uchu tak dlouho, dokuď nezavrtí hlavou. Koník velice rychle pochopil a teď už reaguje na pouhý náznak ruky u ucha.

ANO

Naučení tohoto tríčku není tak jednoduché, jako naučení Ne. Lze to vašeho koníka naučit tak, že mu dáte pamslek před čumák a pohybujete s ním nahoru dolu, aby to vypadalo, že koník kývá Ano. Jakmile už uvidíte, že koník začíná chápat, snažte se pohyby rukou omezovat natolik, aby jste se jen dotkli hrudě a koník už kýval. Později místo ruky používejte bičík. Další způsob jak tento trik naučit je najít něco, na co váš koník reaguje kýváním hlavou nahoru dolu. Můj koník takto reagoval na zvuk spreje, takže jsem toho zneužila, a tríček ano, byl na světě.

Bohužel nikde nemám samostatné video, kde by bylo vidět jak to vypadá. Takže vám sem dám odkaz, kde jsou různé tríčky,  a mezi nimi i Ano a Ne ;))

Tak hodně štěstí a trpělivosti při učení tríčků.

http://www.youtube.com/watch?v=3uH9pXjlpKs