JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016.

Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v Růžové u Děčína v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a sousedství Národního parku České Švýcarsko.

JACKIE BUENO CHEROKEE. Foto: archiv majitele
JACKIE BUENO CHEROKEE. Foto: archiv majitele

 

Matkou hřebce je krásná robustní paint horse klisna Mandy Jane Valley, nyní působící  v chovu na Slovensku u manželů Ĺubtákových, Jackie je jejím čtvrtým potomkem, otcem je vynikající  paint horse plemeník importovaný z Německa – Emphys Dancing King – majitelky Petry Svejkovské z Ranče Radana – držitelé mnoha prestižních ocenění.

Hřebec je potomkem APH i AQH legend a vítězů westernového sportu, někteří z nich se umístili v síni slávy USA, což je pro koně ve Spojených Státech Amerických velmi prestižní, vrcholná záležitost. Z největších championů jmenujme legendy jako jsou např.: 2x Doc Bar, Doc O´Lena, Poco Bueno, King Fritz, Sugar Bars a hned 4x King P-234.

Jackie se letos účastnil pouze dvou oficiálních akcí, zato dokázal zvítězit v obou z nich. V červnu se stal pro německou rozhodčí jednoznačným vítězem na CZAPH show v Hošťce u Roudnice v disciplíně Colour Class, v září opanoval internetovou anketu Nejkrásnější kůň ČR 2016 a díky hlasu veřejnosti se stal jejím absolutním vítězem.

Tento mladý výjimečný hřebec má před sebou výstavní, sportovní i plemennou kariéru, letošní sezóna dává naději na velmi úspěšné působení i v dalších letech. Přejeme Jackiemu mnoho štěstí a úspěchů ve všech jeho aktivitách.

Poděkování majitelky:

Neexistují slova, která by vyjádřila emoční zážitek, který jsem díky Vám prožila na letošním vyhlášení internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky 2016. To Vám všem hlasujícím patří nekonečný dík za pocity absolutního štěstí ze získaného vítězství, díky za pomoc a podporu, díky za to, že jste nám po celou dobu trvání ankety drželi pěsti a přáli výhru. Vesmír tu silnou emoční energii tolika lidí vyslyšel, a vyplnil zdánlivě nadpozemské přání. Každému z Vás přeji, aby se Vám plnily sny a přání ve všem Vašem konání.

Zvláštní poděkování patří obci Růžová, Základním a Středním školám Ústeckého kraje, ZOO Děčín, Penzionu Mezná a dalším, kteří se zapojili do projektu internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016.

Chovatelé z Ranče 3R, Růžová okr. Děčín, www.ranch3r.cz