IV. den metropolitní sezóny: Dorotka: další „z křídel pegasů“

IV. den metropolitní sezóny: Dorotka: další „z křídel pegasů“

Za vyloženě letního počasí a před početnou diváckou kulisou byl v Praze-Velké Chuchli Dostihovým dnem s Dopravním podnikem Praha zakončen první měsíc letošní sezóny. Do vrcholu programu, Memoriálu Jaroslava Maška na 1400 metrů o 140 tisíc korun nastupovala jako favoritka šestiletá klisna Merbela (Leram, ž. Zatloukal, 2,2:1), ale její finiš tentokrát stačil na třetí místo, za dvojicí soupeřek. Prvním zlomem dostihu s jedenácti čtyřletými a staršími aktéry byl hned úvod, který se výtečně povedl Dorotce, a ta se ujala vedení před dvojicí slovenských hostů, vítězem posledních dvou ročníků Falcohillem a Glass of Champagne. Druhým a završujícím faktem bylo od Dorotky v koncovce udržení nasazeného tempa až do posledních metrů, čtyřletá hnědka tak triumfovala v čase 1:24,54 jistě o tři a půl délky před stejně starou tmavou hnědkou Kolymbií (Dr. Charvát, ž. Havlík, 5:1). Délku a půl za Merbelou obsadil čtvrté místo sázkový druhý favorit Aprilius (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář, 3,5:1), pětici uzavřel Falcohill (DAR SK, ž. Chaloupka, 5:1).

IMG 2012 04 08 6935 picnik

dorotkaDorotkaDorotka, jež po sedmém místě z nedávného Gomba handicapu patřila se startovním kurzem 16:1 k outsiderům, získala čtvrté vítězství kariéry (rok a dva týdny po jediném loňském plném zásahu v Deylově memoriálu) a v neděli dvakrát prvnímu žokeji Petru Foretovi, trenéru Gregovi Wroblewskimu a DS Pegas zajistila čistý hattrick – tedy třetí triumf v nedělních dubnových dostizích nejvyšší kategorie na pražské dráze. Zároveň se nositelka populárního jména stala první vítěznou klisnou v desetileté historii Maškova memoriálu.

Další dění:

V otevírací Ceně DP Praha (hdcp II. k., 2400 m) po boji splnil roli favorita a i při třetím životním startu uhájil čisté konto čtyřletý valach Donn Halling (DS MAENTIVA), jeho žokej Chaloupka se dočkal první letošní výhry.
Také vítěz Ceny 100 let vozovny Žižkov (III. k., 2400 m) ještě neokusil hořkost porážky, po triumfu z první neděle mezi debutanty se opět jistě prosadil tříletý ryzák Kaptah (Stáj Charvátová) se slovenským žokejem Havlíkem, jenž si po loňské Ceně prezidenta republiky připsal druhé pražské vítězství.
V Ceně SMS jízdenky (hdcp III. k., 1200 m) využila nízké zátěže ke třetímu triumfu kariéry pětiletá hnědka Paleta (Blue Star) a žákyně Filipová osm dní poté, kdy se v Brně stala první letošní vítěznou jezdkyní v ČR, dosáhla premiérové výhry mezi ženami také v Praze.
Vysokou kvalitu otevíracího dostihu debutantů z první letošní neděle potvrdil v Ceně Muzea městské hromadné dopravy (IV. k., 1400 m) hnědý valach Well Heart (Bon Art Music), jenž si tentokrát s podporou žokeje Foreta po tehdejším osmém místě docválal pro pohodlné čtyřdélkové vítězství.
Také vítěz Ceny autobusové linky 244 (III. k., 1600 m), a také hnědý valach, zahájil kariéru v inkriminovaném začátečnickém testíku před třemi týdny, po vstupním pátém místě Byskovic (Stáj Monika Agro P.) nyní triumfoval s amatérkou Pospíšilovou v sedle jistě o délku a čtvrt.
Premiérový triumf kariéry zaznamenala i čtyřletá hnědka Comedy Queen (MANEKO), když s podruhé vítězným žokejem Chaloupkou lehce opanovala Cenu výletů s Dopravním podnikem (hdcp IV. k., 1800 m).
V závěrečné Ceně Kinobusu (IV. k., 1800 m) pak výhrou zahájil kariéru tříletý tmavý hnědý valach Spiderman (Hřebčín Pavlin Dvůr-Picek), který s podporou žokeje Zatloukala zvítězil po boji o půl délky.
 
Výsledky zde

 

dostihovy infoservis