III. den metropolitní sezóny: Znovuzrozený Bailando

III. den metropolitní sezóny: Znovuzrozený Bailando

Poslední dubnová neděle v CONSEQ PARKU Velká Chuchle tradičně patřila Dostihovému dni s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, vrcholem programu jeho osmi dostihů však byla netradičně Cena běloušů CK Martin Tour o 100 tisíc korun, jejíž šestý ročník se vloni na sklonku sezóny neuskutečnil, a tak dostal prostor nyní.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Znovuzrozený Bailando
V pětičlenném startovním poli 1800m testu čtyřletých a starších koní bílé barvy byli nejvíce tipováni Rabbit Verglas, Dublér a Carrie, ale první dvě místa nakonec získala dvojice, s níž se v prognózách počítalo nejméně. Sedmiletý valach Bailando (Stáj Luka-Mandak) sice nastupoval jako obhájce triumfu z posledního (předloňského) ročníku, ale jeho výkonnost před dvěma lety byla výrazně výše, než tomu pak bylo v minulé sezóně. V cílové rovině VI. Ceny běloušů CK Martin Tour si však svěřenec Františka Zobala vzpomněl na své nejlepší výkony a jeho razantnímu zrychlení žádný z mladších soupeřů nestačil. Bailando vyhrál v čase 1:56,83 lehce o tři a půl délky před čtyřletou Samanthine (Dobrovolný, žk. Laube), která těsně o krk zdolala stejně starého mírného sázkového favorita Rabbita Verglas (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner). Bailando ve třiatřicátém startu kariéry zaznamenal sedmé vítězství, jeho jezdec Bayurzhan Murzabayev triumfoval letos potřetí.

Další dění:
V otevírací Ceně SMS jízdenky (IV. k., 1200 m) mezi sedmičkou nezvítězvších tříletých využil rozběhanosti zpřed dvou týdnů ryzák Chemik a vyhrál jistě o dvě délky, jeho jezdec Ondřej Velek se pak z triumfu radoval při svém vůbec prvním startu v této sezóně.
Cenu pražského metra (IV. k., 1200 m) absolvoval jako už sedmašedesátý dostih kariéry devítiletý matador Mr Dario (YOKO) a v sedle s žokejem-šampiónem z posledních dvou let Jaromírem Šafářem tento někdejší jedničkový vítěz a stále úřadující rekordman chuchelské dráhy na kilometrové trati po boji splnil roli favorita a získal sedmou životní výhru.
V Ceně chuchelských autobusů (hdcp III. k., 1400 m) opět dominovaly barvy stáje YOKO a trenér Zdeno Koplík, ale triumfoval naopak dostihově nejméně zkušený účastník ze všech startujících, teprve potřetí v kariéře startující čtyřletý valach Panduro s žokejem Lukáškem si po tuhém boji o půl délky připsal již druhé životní vítězství.
V Ceně 80 let Vozovny Vokovice (III. k., 1600 m) pro tříleté koně si jistým triumfem o tři a čtvrt délky zřejmě vysloužil nominaci do klasické Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ podruhé v životně vítězný ryzák Win For Us, jehož realizační tým (stáj Rabbit Trhový Štěpánov, trenér Allan Petrlík a žokej Jan Verner) tím zůstal na vedoucích pozicích průběžného pořadí letošních šampionátů.
Nečekaného vítěze měla Cena Dopravního podniku hl. m. Prahy (III. k., 1800 m), kde početnému poli soupeřů nakonec zavládl čtyřletý valach Byskovic (A 3 J Family), do sedla se na jeho sedmý start vrátila amatérka Alena Pospíšilová a stejně jako vloni s ním i tuto poslední dubnovou neděli dokázala triumfovat.
Cenu sázky Malé pořadí (IV. k., 1800 m) proměnil v premiérové vítězství podruhé v životě nastoupivší tříletý valach Pan Kuky (DS Pegas), v jehož sedle se úřadující žákovský šampión Michal Mach stal jediným jezdcem, který během každého tuzemského dubnového dostihového dne dosáhl vítězství.
Prvním koněm, jenž letos vyhrál dva dostihy, se v Ceně sázky Velké pořadí (hdcp IV. k., 1600 m) stal, symbolicky ke svému jménu, sedmiletý valach Dabl (Michaela-Hruboš) a v sedle svěřence Jiřího Hurta se prvního letošního plného zásahu dočkal žokej-šampión z let 2004 a 2005 Jan Rája.

Výsledky