II. den metropolitní sezóny: Dostihový den Isover Weber Rigips

II. den metropolitní sezóny: Dostihový den Isover Weber Rigips

Opět před velmi početnou návštěvou se v CONSEQ PARKU Velká Chuchle uskutečnila druhá kapitola letošní dostihové sezóny. Z devíti bodů programu nesla statut hlavního dostihu Velká cena Isover Weber Rigisp (II. k., 1400 m, 120 tis. Kč pro čtyřleté a starší koně.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Mikeshův snadný triumf
Mírnou favoritkou zkoušky s tradičním podtitulem Memoriál Jaroslava Maška byla stříbrná z loňské Jarní ceny klisen Iceni Girl (DS Pegas, žk. Mach), v cíli stačila na čtvrté místo za trojicí dalších aktérů, kteří byli nejčastěji tipováni. Lehký triumf o dvě délky si připsal progresivní čtyřletý hnědák Mikesh (Kelso Stables, ž. Srnec), jenž v teprve sedmém životním startu už potřetí vyhrál. Na druhé místo se z konce pole tradičním táhlým finišem posunula sedmiletá Merbela (Leram, ž. Korečková), délku a půl za ní obsadil třetí příčku spolehlivý pětiletý valach Kendy (Václav Slovák, ž. Koplík). Pětici nejlepších těsně uzavřela čtyřletá bělka Rabbit Dark Angel (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner), vítěz na měkké dráze dosáhl solidního času 1:26,66.
Rabbit Motivman korunoval stájový hattrick

Velice úspěšný den měla stáj Rabbit Trhový Štěpánov, trenér Allan Petrlík a žokej Jan Verner, kteří zaznamenali celkem tři triumfy, všechny s tříletými koňmi. Ten nejcennější se zrodil v tradiční hlavní zkoušce na klasickou Velkou jarní cenu, Ceně Prodoor (Memoriál prof. V. Michala, 1400 m, 90 tis. Kč), v níž jistě o bezmála tři délky dominoval Rabbit Motivman před držitelem titulu Nejlepší dvouletý hřebec roku 2012 a favoritem dostihu Renny Stormem (A 3 J Family, ž. Šafář), za nímž další dvě a půl obsadil třetí příčku Liman (Avaz Ismoilov, Murzabayev).
Bathyrhon naznačil velké možnosti
A právě Limanův stájový kolega Bathyrhon předvedl o hodinu dříve, v Ceně DHL Global Forwarding (II. k., 1800 m), také pro tříleté koně, hodně nadějný projev, když stylem start-cíl bez zbytečného tlaku ze strany žokeje Tomáše Lukáška vyhrál své první místní představení jistě o dvě délky. Ani sázkový favorit dostihu, v cíli druhý Barateus (Stanislav Chudáček, ž. Rája) ale nepodal špatný výkon, i jeho žokej vedl jemněji, a to z důvodu tréninkového manka, s nímž stříbrný z Ceny zimního favorita do sezónní premiéry nastupoval. Na třetím místě se dobře předvedla klisna Ley Percy (Ekols Skalica ČR, ž. Korečková), rozcvičená únorovým startem ve Francii.

Další dění:
V úvodní Ceně EC Harris (hdcp IV. k., 1800 m) docílila pátého plného zásahu kariéry šestiletá tempařka Love Style (Marek Šimák), v jejímž sedle první výhru odpoledne zaznamenal amatérský jezdec Jindřich Fabris.
Cenu AC T-servis (IV. k., 1400 m) pro tříleté nezvítězivší proměnil v jistou výhru ryzák Americký Šerif (Vrba Rokytnice Slavičín) a žákyně Pavlína Filipová v jeho sedle se stala první vítěznou jezdkyní letošní tuzemské sezóny.
Po duelu v závěrečných desítkách metrů Ceny E.On (hdcp III. k., 2400 m) o hlavu vybojoval třetí životní vítězství šestiletý valach Uniray (V. a V. Valentovi) s žákovským šampiónem z loňského roku Michalem Machem.
Dalším start-cíl vítězem odpoledne byl v Ceně Britské obchodní komory (III. k., 2200 m) pro potenciální adepty startu v Derby hnědák Rabbit Thomas (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner), jenž se naplno prosadil ve čtvrtém životním vystoupení poprvé.

Třetí plný zásah stáji Rabbit Trhový Štěpánov, trenérovi Allanu Petrlíkovi a žokeji Janu Vernerovi, který zároveň dosáhl druhého hattricku kariéry, přinesl v Ceně Cosmpolitan Executive Helas Ladies Club (IV. k., 2200 m) pro tříleté nezvítězivší koně favorizovaný Rabbit Araafa, jenž zcela kraloval a zvítězil velmi lehce o sedm délek.
Závěrečnou Cenu Tonak (hdcp IV. k., 1400 m) pak jistě ovládl sedmiletý poctivý valach Nipur (Eliška-Schillová), v sedle životně potřetí vítězného ryzáka zaznamenal premiérové double – dvě výhry během jednoho dne – Jindřich Fabris.

Výsledky