I po zrušení CSIO v Hořovicích spolupráce s KAP Jumping pokračuje

I po zrušení CSIO v Hořovicích spolupráce s KAP Jumping pokračuje

Ve dnech 26. až 28. července se v Hořovicích na Berounsku měly konat po dlouhých pěti letech mezinárodní skokové závody kategorie CSIO, které se naposledy v České republice uskutečnily v září roku 2008 na kolbišti TJ Žižka Praha. Příznivci parkurového skákání se však mítinku zahrnující týmovou soutěž Pohár národů ani tentokrát nedočkali.

Ilustrační fotografie

V úterý 25. června Česká jezdecká federace (ČJF) vzhledem k pokročilému termínu oznámila na Mezinárodní jezdeckou federaci (FEI) vyškrtnutí akce z oficiálního kalendáře. Důvodem byla skutečnost, že měsíc před zahájením akce nebylo možné písemně stvrdit veškeré finanční záruky, které se v tomto případě pohybují v řádech milionů.

„Byli jsme osloveni společností KAP Jumping pana Pavla Kadushina se zájmem o spolupráci při organizaci vrcholných jezdeckých klání. Vedli jsme se zástupci uvedené firmy velmi intenzivní jednání o potencionální realizaci soutěže úrovně CSIO, ale jak je již veřejnosti známo, bohužel se vše nepodařilo dotáhnout do zdárného konce, a to zejména pro nedostatek času, který zbýval do termínu konání závodů,“ uvedl Aleš Opatrný jakožto jednatel hořovické společnosti Jump & Win, jež měla CSIO na ranči Opatrných v Hořovicích oficiálně organizovat.

Zrušením CSIO v roce 2013 však započatá spolupráce s KAP Jumping nekončí, ale pokračuje dál. „Pan Pavel Kadushin má nadále velký zájem podporovat parkurový sport v České republice. Již se prostřednictvím spolenočnosti KAP Jumping stal partnerem Skokového poháru České pojišťovny a jeho finále v Hořovicích. Jednáme také o projektu spolupráce v roce 2014 a pevně věříme, že tento případný projekt bude pro parkurový sport v České republice, a nejen v ní, značným přínosem,“ dodal Opatrný.