Hvězdně obsazený start sezóny!

Hvězdně obsazený start sezóny!

V neděli 24. května bude zahájena dostihová sezóna 2020 v Chuchle Areně Praha, kvůli omezujícím opatřením pro počet osob na hromadných akcích se program uskuteční bez účasti veřejnosti – viz Opatření Jockey Clubu ČR. Nicméně za „zavřené dveře“ vidět bude, protože dostihy poběží v živém vysílání, jehož diváci se mohou těšit na početná startovní pole a řadu velkých jmen (nejen) ve dvou hlavních dostizích. První bod programu startuje ve 14.15 hodin.

„Master of Gomba“ zkusí vyhrát počtvrté

Devítiletý valach stáje TVD Master of Gold (ž. Šafář) vloni potřetí v řadě opanoval tradiční Gomba handicap (1200 m, 135 tis. Kč) a letos má šanci stát se jeho prvním čtyřnásobným vítězem. Bude však mít velmi těžkou roli, neboť nastoupí do možná nejkvalitněji obsazeného ročníku téměř stoleté historie dostihu. Excelentní konkurenci tvoří např. vítězka loňské Svatováclavské ceny Sweeticon (ž. Liška), majitel dvou titulů Sprinter roku Mr Right (ž. Verner), dvojnásobný vítěz Ceny MP SR Beau Massagot (ž. Korečková), premiant loňské Sprinterské ceny Mollys Best (ž. Filipová), či držitel EJC Million 2017 Ultimate Fight, kterého povede žokej Tomáš Lukášek, jenž při pondělním zahájení sezóny v Mostě vyhrál čtyři dostihy. (Foto: TMM)

Slovenská bílá královna poprvé v Praze

Úchvatnou podívanou slibuje i druhý z vrcholů dne, 62. Velká dubnová cena (1800 m, 150 tis. Kč), v níž první pražské vystoupení absolvuje dvojnásobná majitelka titulu Kůň roku SR, vítězka Slovenského derby 2017 nebo Velké ceny Slovenska 2018 Zoriana (ž. Budovič). Poprvé na českém území se představí také vítěz Velké ceny Düsseldorfu (Gr.3) Kronprinz (ž. Verner), kterého po zmíněném úspěchu zakoupila stáj Dr. Charvát. Dalšími velkými jmény na startu jsou mj. vítěz Rakouského derby a obhájce loňského prvenství ve Velké dubnové ceně Black Canyon (ž. Zatloukal), premianti Velké jarní ceny (2019 a 2017) Ignacius Reilly (ž. Liška) a Sir Sun (ž. Šafář), vítězové posledních dvou ročníků Velké ceny Prahy CK Martin Tour Torque Power (ž. Radek Koplík) a populární klisna Saša (ž. Korečková), držitel předloňského Slovenského St Leger Darkolva (ž. Palík), vítěz loňské Ceny města Karlovy Vary Portorikos (ž. Lukášek) nebo bronzový z drážďanské Velké podzimní ceny Boomboom Kiss (ž. Florian).

Další dostihové dny v Chuchle Areně Praha se uskuteční v sobotu 6. června a o nedělích 21. a 28. června. Zatím jsou vedeny jako neveřejné, ale vzhledem k uvolňování omezujících opatření účasti na hromadných akcích se jejich status může změnit.

Těšíme se na viděnou tak brzy, jak to jen půjde!

Tisková zpráva