Hubertova jízda v záři slunečních paprsků

Hubertova jízda v záři slunečních paprsků

Nebe bez mráčku a téměř letní teploty provázely 16. ročník  Hubertovy jízdy v Suchdole nad Odrou. Tradičně se pořádání zhostil tamní Western klub a jeho snažení nezůstalo bez odezvy. Příležitost k setkání s přáteli spojené s krásnou projížďkou  kolem řeky Odry si nenechalo ujít přes šedesát jezdců.

Hubert

Před samotným zahájením bylo pro každého připraveno příjemné občerstvení. Jakmile se však ozval povel „na koně a kdo nemá koně tak na vlky“, zvedli se jezdci od stolů a mohla začít samotná Hubertova jízda. Po krátkém za to vtipném slavnostním zahájení se lot koní vydal za vedoucím Mastrem, vstříc krásám podzimní přírody. Trasa vedla po okolních loukách a remízkách, které se vlnily mezi lužními lesy, jež se kolem řeky Odry vyskytují. Jezdce na koních doprovázela dvojice kočárů, vezoucí fotografa a další významné osoby, které nesmí na Hubertově jízdě chybět.  V jednom úseku, ztratila Liška to nejvzácnější: svůj opentlený ocas. Zmocnila se jej jedna z jezdkyň a po zbytek jízdy si užívala svého nového postavení.alt Liščí oháňka byla nakonec vrácena původní nositelce a ta jej v závěrečném honu na lišku mohla nechat vstříc jeho osudu tomu nejšikovnějšímu z jezdců.

Díky téměř rovnému terénu s nespočtem luk a cest mezi poli se nedalo odolat trochu rychlejšímu tempu a cval se stal symbolem této vyjížďky. Koně jej však zvládali s přehledem a sami si vychutnávali pocit volnosti a radost z pohybu. Při krokových či klusových pasážích  se dostatečně vydýchali, aby se vzápětí mohli opět s radostí ponořit do radostného cvalu. Asi po hodině jízdy dorazil lot koní k místu odpočinku s výhledem na řeku Odru. Po dostatečně dlouhé pauze se opět vydal na cestu, tentokráte však již  na tu zpáteční. V samotném cíli cesty čekalo na jezdce opět občerstvení. Mezitím se koně vyhřívali v záři slunečních paprsků a nabírali druhý dech pro závěrečný hon na lišku a připravené soutěže. Výborná nálada pokračovala i po setmění, kdy se pod širým nebem konal country bál. Celá akce, včetně počasí, se vyvedla na jedničku.

Foto z akce od Jaroslava Tošovského najdete ZDE.


Byli jste také na HUBERTOVĚ JÍZDĚ? Napište své zážitky do blogu Distanc.cz!  Najdete ho ve svém profilu. Příp. kontaktujte redakci, rádi Vám pomůžeme. redakce@distanc.cz