Hřebčín v Mimoni jde do dražby

Hřebčín v Mimoni jde do dražby

V březnu letošního roku jsme vás informovali, že hřebčín a dostihová dráha v Mimoni už neslouží svému původnímu účelu, tedy k chovu dostihových koní a dostihům samotným. Po roce se opět chystá dražba areálu. Vyvolávací cena byla snížena z původních 13,5 milionu korun na 8,15 milionu korun. Prohlídka areálu se uskuteční ve středu 7. května, samotná dražba proběhne o 14 dní později v Praze.

Dolní stáj v areálu hřebčína. Foto: archiv RK Naxos
Dolní stáj v areálu hřebčína. Foto: archiv RK Naxos

Areál se nachází na jihozápadním okraji Mimoně a skládá se z hlavní administrativní budovy se stájemi, samostatného multifunkčního zděného objektu se stájovými boxy, jízdárny a porodním zázemím pro koně. Celkem k využití 55 stájový prostorných boxů. V hlavní centrální  budově se nachází byt 1+1 pro správce, 2x pokoj, sociální zař., šatna, veterinární ordinace, obchod, chodba, kotelna a prostorná společenská místnost. V areálu dále dostihové závodiště s tribunou, pastviny, výběhy a treningové zázemí s tzv. kolotočem pro kondiční přípravu koní. Komplex volný, bez nájemních smluv ihned k využití. Celková výměra pozemků cca 29 hektarů.

Jezdecký areál byl založen v roce 1965, v minulosti znám pod názvem Hřebčín Mimoň, v současné době Pulec hřebčín Mimoň. Největší úspěchy zaznamenal hřebčín v 80. letech minulého století, když dva zdejší odchovanci, polobratři po klisně Tarantelly (po Masis), zvítězili v Československém derby – v roce 1983 Taran, o dva roky později Trocadero. V hřebčíně se chovali jak plnokrevní koně, tak polokrevní. Dostihy se na zdejším závodišti běhaly od roku 1965. Poslední dostihy zde proběhly v roce 2011.