Hradištko hostí 3. parkurové kolo Zimního poháru

Hradištko hostí 3. parkurové kolo Zimního poháru

Krytá hala v Hradištku u Sadské přivítá v sobotu 5. března parkurové jezdce. Odehraje se tam třetí kolo Zimního Jezdeckého poháru 2016. Program závodů nabídne mimo jiné všechny tři úrovně jednotlivých seriálových túr…

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský
V Hradišťku bude opět startovat Jaroslav Hatla. Foto: Josef Malinovský

Zimní Jezdecký pohár má za sebou dvě kola. Třetí možnost sbírat body do seriálového žebříčku ve třech túrách různých úrovní mají jezdci v sobotu 5. března. Zastavení série se koná v Hradištku u Sadské. Na programu je celkem šest soutěží, z nichž tři jsou zařazeny přímo do bodování Zimního poháru. Nejnižší překážky s výškou do 100 cm má takzvaná Základní túra. V jejím vedení jsou prozatím souběžně Lucie Strnadlová a Eliška Hasnedlová. Rozestupy jezdců na žebříčku jsou však velmi těsné, převážně pouze v hodnotě jednoho bodu.

Ve všech třech úrovních se rozdává vítězi každého kola dvacet bodů a po jednom bodu pak klesá zisk až k dvacátému místu. Na seznamu přihlášených jezdců z těch, kteří figurují v první polovině hodnocení, můžeme najít například Annu Novou či Radku Sehnalovou. O patnáct centimetrů vyšší jsou překážky v Malé túře. V rozpisu závodů a startovních listinách se označují jako L*. V rámci přípravy na letní sezonu najdou cestu do Hradištka i jezdci všestrannosti. Startovat v L* bude Eliška Orctová a zejména účastník olympijských her v Aténách a Pekingu Jaroslav Hatla, jenž bude sedlat v soutěži hned dva koně.  Stejný jezdec nastoupí i do nejobtížnější Velké túry. Tou je soutěž s překážkami do 125 cm a Hatla do ní nastoupí s běloušem Caramouchem Z. Nejvyšší příčku této série před třetím kolem drží další z českých reprezentantů Jiří Luža.

Po závodech konaných v Hradištku se celý seriál již přesouvá do Lysé nad Labem, kde se koná od 16. do 20. března Jezdecký festival. Při něm budou mít parkuroví jezdci ve čtvrtek 17. března možnost sbírat body ve čtvrtém kole. O den později jsou na programu samotná finálová klání, při nichž se jezdci utkají o dvojnásobek bodů oproti běžným kolům.