Generálku na Velkou cenu ovládl v Lysé Hatla

Generálku na Velkou cenu ovládl v Lysé Hatla

Jezdecký festival v Lysé nad Labem nabídl při čtvrtém závodním dnu v sobotu 21. března soutěže ve voltiži a skocích. Na nejvyšším parkuru, který byl pozvánkou a generálkou na nedělní Velkou cenu, zvítězil po rozeskakování Jaroslav Hatla a Caramouche Z.

Jaroslav Hatla a Caramouche. Foto: Kateřina Návojová
Jaroslav Hatla a Caramouche Z. Foto: Kateřina Návojová

„Myslím, že to je nejlepší kůň na parkury, kterého jsem kdy měl,“ popsal vítězný jezdec. Ten jako první dokázal překonat závěrečný sobotní parkur na výšce 135 centimetrů bez shození a čekal, zda bezchybný výkon někdo zopakuje a uskuteční se tak rozeskakování. Nakonec se to podařilo až poslední startující Andree Halíkové s koněm Maryland. V rozeskakování dokázal olympijský reprezentant Jaroslav Hatla opět dokončit bez chyby na překážkách a čekal na odpověď druhé jezdkyně. Ta jela od prvních metrů rychleji, ale po chybě na třetí překážce kurzu bylo o vítězi rozhodnuto. „Rozeskakování jsem jel na čistotu a ne na čas, to se nám třeba podaří během sezony, zatím se musíme ještě víc sehrát,“ popsal Jaroslav Hatla. „Caramouche skákal skvěle už ve čtvrtek a dnes to potvrdil. Užil jsem si to s ním a už se těším na zítřek,“ doplnil vítěz. Ten by se s tímto koněm rád podíval i na mistrovství České republiky ve skocích, přestože jeho hlavní disciplínou je všestrannost.

Jaroslav Hatla nebude s Caramouche Z chybět ani v nedělní Velké ceně, kde bude na startovní listině figurovat i druhá umístěná Andrea Halíková. Ta by měla startovat nejen s Marylandem, ale i Goodwins 007. Pro třetí příčku si v sobotu dojel nejrychlejší jezdec s jednou chybou Miloslav Vítek a Roxy Star.

V rámci odpoledního programu se uskutečnily ještě soutěže L* a S*. V obou dokázala nejrychleji a bezchybně dokončit Klára Svobodová, díky čemuž si připsala na konto dvě prvenství. Na parkuru L* zvítězila s koněm Czelzi a ve vyšším parkuru na ní nikdo nestačil se Salinou 1.

Dopoledne patřilo disciplíně voltiž, kde se uskutečnily čtyři soutěže jednotlivců a jedna určená pro skupiny. Nejpočetnější kategorií byla pro juniorky B, kde se sešlo na startu deset účastnic. Nejlepší výkon se známkou 6,727 bodů podala Barbora Obluková z TJJ Lucky Drásov. Na dalších dvou místech skončily zástupkyně JK Voltiž Albertovec, a to Lucie Kubíková a Vanesa Krištofová. V juniorkách A si těsně pro první místo dojela Kateřina Grygarová (6,343 bodů) před Terezou Viktorínovou (6,327 bodů) a Kateřinou Hervertovou (5,758 bodů). V seniorech-ženách podala nejlepší výkon Barbora Komárková. V mužích se na startu sešli pouze dva muži, lépe si vedl Marek Hablovič. V jediné skupinové soutěži se dařilo nejvíce juniorům z TJJ Lucky Drásov, kteří s náskokem porazili dvě albertovské skupiny.