Finále skokového Stylšampionátu 2013 ve Svinčicích

Finále skokového Stylšampionátu 2013 ve Svinčicích

Ve dnech 26. a 27. října pořádá Equipark Svinčice pod patronací skokové komise ČJF finále Stylšampionátu dětí a juniorů na velkých koních a superfinále Stylšampionátu pony 2013. Závodům bude předcházet 25. října oficiální zahajovací trénink.
Základní úrovní ročníku 2013 na velkých koních byly stylové soutěže organizované oblastními výbory České jezdecké federace. Jednotlivé oblasti samy oslovily a vybraly pořadatele kvalifikačních kol a vypracovaly klíč pro postup do finále, přičemž každá oblast měla za úkol nominovat na republikové finále dva reprezentanty z každé kategorie. Startující dvojice do maximálního počtu 25 účastníků pak doplnila skoková komise po dohodě s jednotlivými oblastními výbory. Každý jezdec však smí vždy startovat jen s jedním koněm.

Ilustračí fotografie

První soutěžní kategorii na velkých koních tvoří děti ve věku 12 – 14 let, které soutěžily v kvalifikacích na parkurech obtížnosti 100 centimetrů (stupeň Z). Junioři ve věku 14 – 18 let startovali na stupni obtížnosti ZL – tj. do 110 centimetrů. Ve finále účastníky čekají obdobně náročné parkury.

Také pony mají dvě kategorie. Pro děti 8 – 12 let na pony všech kategorií byly vypisovány soutěže ponyhandicapu na úrovni stupňů ZP a ZLP, děti ve věku 13 – 16 let s pony do 148 cm startovaly pak v handicapových soutěžích ZLP a LP. Stejné výškové úrovně čekají i účastníky Super Stylšampionátu ve Svinčicích, kam jich postupuje nejlepších deset z kvalifikací.

Výkony finalistů budou hodnotit styloví rozhodčí M. Perníček a F. R. Hagendorn, který bude taktéž stavitelem kurzů stylových soutěží. Rozhodčími pro zahajovací trénink budou J. Perníčková a P. Švec, stavitelkou parkurů pro otevřené soutěže pak Š. Holečková.

Páteční zahajovací trénink odstartuje ve 14.00 hodin, v sobotu a v neděli se bude soutěžit od 9.00 hodin. Nejprve jsou na programu každého dne finálová kola Stylšampionátu pro děti a juniory na velkých koních. Po nezbytných technických přestávkách budou následovat soutěže super Stylšampionátu pro jezdce na pony. V sobotu jsou posléze připraveny ještě tři otevřené soutěže – ponyhandcicap LP, parkur stupně Z a parkur stupně ZL. Kromě ponyhandicapu LP se stejné otevřené soutěže uskuteční i v neděli.

Veškeré sportovní dění bude po celý závěrečný den živě přenášet www.equiTV.cz. Více informací o závodech se dozvíte webu Equiparku Svinčice s adresou: www.equipark.eu.