Favorité potvrdili svou letošní formu

Favorité potvrdili svou letošní formu

V pořadí druhé pokračování klusáckých dostihů se odehrálo v sobotu 5. května na Slušovickém závodišti. Na programu dne bylo celkem sedm napínavých klání a hlavním bodem programu se stala Velká cena JS Konsorcium společně s Přípravnou cenou tříletých KAJOT.

IMG 5686Klusácké dostihy ve Slušovicích

Velká cena JS Konsorcium se běžela na distanci 2 200 metrů o částku 40.000,- Kč. Přesto, že kolo před cílem byl ve vedoucí pozici jedenáctiletý The Generals Wish(D) s am. Davidem Papežíkem, kterému hlídal záda jeho stájový kolega I Can Fly Diamant(D) s Jiřím Svobodou, udržet se jim tuto výhodu nepodařilo. Pro vítězství si přiklusal favorizovaný šestiletý hnědák Zazazoo(NL) s Jaromírem Kotáskem. I Can Fly Diamant(D) a Jiří Svoboda se museli spokojit s druhým místem. Třetí pak proklusal cílem francouzský rodák Oscar de Mesangy(F) s Veronikou Chaloupkovou zastupující stáj Hypokramed. Dále platně dokončili The Generals Wish(D) a debutant Ramree(F) s am. Helenou Pokornou.

IMG 5761Dekorování Zazazoo(NL) a Jaromíra Kotáska

V Přípravné ceně tříletých Kajot, která se tradičně pořádá na „rozběhání“ tříletých nadějí před Jarní cenou tříletých si s travnatou dráhou dokázal nejlépe poradit Meteor JDS, kterého vedl Jaromír Kotásek. Ten dokázal zvítězit časem 1:23,7 na trati dlouhé 1700 metrů. Pouhý nos k vítězství chyběl druhému Split America Teč s Romanem Chrastinou ze stáje Tečovice. Třetí pak doklusala Rubby Blue a Jiří Svoboda. Čtvrté místo připadlo nizozemskému rodákovi Cafu Boko(NL) s Pavlem Vávrou. A pro poslední dotované místo si přišel Voyou Renka(F) pod taktovkou Zdeňka Vávry.

IMG 5862Meteor JDS a Jaromír Kotásek

Výsledky dostihového odpoledne ve Slušovicích:

1. dostih – Unkas a Jaromír Tihelka(23,2), Harmony Best, Lanzelot, disk. Box Wine(S) a Starboy BN
2. dostih – Sir Viking(A) a David Dobrovolný(20,7), Ann Magic(A), Sneženka, Expert(A), Sting, Generál, disk. Busby Cartouche(NL) a King
3. dostih – Unzen(F) a Jaromír Kotásek(24,8), Grip, Santiago, Atlantic, Harlekýna, Ann Poggi, Athos, Gilli
4. dostih – Zazazoo(NL) a Jaromír Kotásek(20,4), I Can Fly Diamant(D), Oscar de Mesangy(F), The Generals Wish(D), Ramree(F)
5. dostih – Meteor JDS a Jaromír Kotásek(23,7), Split America Teč, Rubby Blue, Cafu Boko(NL), Voyou Renka(F), M.T. Hurricane(S)
6. dosth – Dominik L.D.(SK) a Ivan Coufal(31,1), Canava, Cartouche(NL), Apollo, Christiano Dean(NL), Pralinka
7. dostih – Yantar Teč a Roman Chrastina(24,8), Stora Jet, Elefanda, disk. Lester(SK) a Ervin PL