Český drezurní pohár 2014 slibuje atraktivní novinky

Český drezurní pohár 2014 slibuje atraktivní novinky

Letošní pořadatel, brněnský jezdecký klub Panská lícha, připravil pro každého z účastníků a finalistů všech čtyř kategorií seriálu ČDP – Belzet Cup, Equiservis Cup, Beckmann Junior Trophy a letos nově i Fitmin Trophy Pony – novinky, které zvýší atraktivnost soutěže.

00206095l

Řada atraktivních a zcela zásadních novinek čeká na letošní účastníky největšího tuzemského drezurního seriálu – prestižního Českého drezurního poháru 2014. Hlavní pořadatelé z brněnského Jezdeckého klubu Panská lícha, kteří se své organizátorské role ujmou již podruhé za sebou a 19. – 21. září 2014 budou také hostit samotné finále, už nyní slibují kvalitativní posun. Tím budou nejen finanční odměny (prize money) a nová možnost použití jezdeckého biče v Belzet Cupu, ale také nový bodový systém kvalifikace do finále.

„Zavádíme nový bodový systém – ty obdrží dvojice za určitý počet procent. Do finále pak postoupí 12 nejlepších dvojic z Belzet Cupu a Equiservis Cupu, 8 juniorů a 8 jezdců na pony. Podrobnosti naleznete na www.ceskydrezurnipohar.cz,“ přiblížila Lenka Sekaninová z organizačního týmu JK Panská lícha. Jezdci se již podle ní v ročníku 2014 nemusí přihlašovat dopředu. Jsou totiž přihlášeni prvním startem a jejich výsledky se automaticky započítají do tabulky.

Organizátoři z Panské líchy slibují ovšem už nyní vysokou úroveň i na poli finálových rozhodčí. „Pracujeme na tom, abychom ve finále měli opět 4-5 renomovaných mezinárodních rozhodčích na nejvyšší úrovni 4* a 5* pro soutěže Belzet a Equiservis Cup,“ slibuje Tomáš Vášáry, který pracuje v organizačním týmu ČDP.

A jaké výhry tedy v letošním ročníku ČDP „visí“ kromě 120 tisíc v kategorii Belzet Cup a 60 tisíc v Equiservis Cupu ještě „ve vzduchu“?

„Předně každý finalista Belzet Cupu a Equiservis Cupu získá finanční odměnu, a také poslední dvanáctý umístěný bude „brát prize money“ jako jistou formu odměny za celoroční úsilí. 15 tisíc korun v podobě věcných cen si rozdělí také první tři jezdci z Fitmin Trophy Pony. V Beckmann Trophy Junior se první tři mohou těšit na ceny za celkových 500 Eur, vítěz navíc vyhrává pět hodin tréninku s německým trenérem Ingo Pape,“ doplňuje Lenka Sekaninová.

Více informací na www.ceskydrezurnipohar.cz. Kontakt pro média: Lenka Sekaninová, 603 268 628