Ebreichsdorf: Další dvě česká zlata

Ebreichsdorf: Další dvě česká zlata

Třetím dnem pokračovaly v rakouském Ebreichsdorfu mezinárodní parkurové závody CSI2*. Stříbrné příčky ze soboty vylepšily naše mladé naděje Sára Finsterle a Francesca Kolowrat-Krakowská. Čeští jezdci tak vezou domů celkem čtyři zlaté medaile.

Sára Finsterle ovládla finále Childern Tour (125 cm). Čtrnáctiletá česká jezdkyně se na start opět postavila s oběma svými klisnami. S Venezií zajela čistě a suverénně vyhrála. S Eurydikou se jí bohužel nedařilo, 16 trestných bodů znamenalo poslední, šestou příčku.

Sára Finsterle v neděli zvítězila v sedle Venezie 1. Foto: Manfred Leitgeb
Sára Finsterle v neděli zvítězila v sedle Venezie 1. Foto: Manfred Leitgeb

Francesca Kolowrat-Krakowská startovala ve finále Bronze Tour (125 cm) v sedle valacha Cazz C. Parkur překonali bezchybně, nevešli se však do předepsaného času a se ziskem jednoho trestného bodu obsadili 9. místo. V této soutěži se představila i Natálie Roučková s valachem Balous Crack. Na parkuru nasbírali devět trestných bodů, což stačilo na 25. místo.

Zuzana Zelinková nastoupila se třemi svěřenci do finále soutěže pro mladé koně (125/135 cm). S Le Khalifem jednou chybovala až v rozeskakování a vybojovala čtvrtou příčku. V základním kole udělala po jedné chybě jak s Duniou LA, tak s Evitou R a obsadila s nimi devátou, resp. desátou příčku.

Finále Junior Tour (135 cm) ovládla Francesca Kolowrat-Krakowská v sedle klisny Frascati van ter Hulst. První kolo zajely čistě, ve druhém nasbíraly 6 trestných bodů, i to ale na vítězství stačilo.

Vítězství se po sobotním stříbru dočkala i Francesca Kolowrat-Krakowská v sedle klisny Frascati van ter Hulst. Foto: Manfred Leitgeb
Vítězství se po sobotním stříbru dočkala i Francesca Kolowrat-Krakowská v sedle klisny Frascati van ter Hulst. Foto: Manfred Leitgeb

Ve finále Silver Tour (135 cm) se nejvíce dařilo Zuzaně Zelinkové a Cartageně W. Obě kola soutěže zajely čistě a obsadily šestou příčku. Do druhého kola postoupila Zuzana i s Larimou, kde nasbíraly 12 trestných bodů a skončily 15. O jednu příčku za Zuzanou skončila Francesca Kolowrat-Krakowská s klisnou Nobilis, které se první kolo taktéž povedlo, po druhém kole však měla na kontě 21 trestných bodů. Aleš Opatrný v této soutěži startoval s Curley Sue 39 (17. místo, 4 tr.b.) a Zandirem (27. místo, 8 tr.b.), s nimiž nepostoupil z prvního kola.

Poslední soutěží celého třídenního programu byla Magna Racino Grand Prix na výšce 145 cm. V sedle Wladimira S startoval Aleš Opatrný. Po zisku 12 trestných bodů obsadili 24. příčku.