Dvůr Nové Zámky ukončil letní prázdniny cenou společnosti Papcel, a.s.

Dvůr Nové Zámky ukončil letní prázdniny cenou společnosti Papcel, a.s.

Poslední prázdninovou sobotu 31. srpna  se v areálu Dvůr Nové Zámky u Litovle uskutečnily skokové závody, s celkovou dotací 45 tisíc korun pod názvem „Cena společnosti Papcel, a.s.“.  Jezdci se představili v soutěžích od Z (100 cm) až po stupeň S** ( 130 cm). nove zamky titul

Vítěz S** Jakub Petrus a Happy Boy Foto: Jan Kameník

Pro účastníky byly vypsány celkem čtyři soutěže, od soutěže Z – 100 cm až po soutěž S**, kde překážky dosahují výšky 130 cm. Na kolbiště dopadaly příjemné letní paprsky a nebe bylo téměř bez mráčků, podmínky byly pro koně i pro jezdce zcela ideální.

První soutěž byla sponzorována společností Pivovar Litovel, a.s.. Jednalo se soutěž stupně Z s následným rozeskakováním a výškou překážek 100 cm. Na start se postavilo celkem 36 dvojic, první  příčky se podařilo obsadit ženám. Nejúspěšnější byla domácí jezdkyně Lenka Dostálová v sedle Vidiny(JK Dvůr Nové Zámky). Druhou příčku obsadila Potaszová Daniela s koněm Dorothea, startující za JK Mustang. Třetí místo patřilo Samsonové Leoně v sedle Vandal 1 startující za JK Hřebčín Suchá.

Následně pokračoval parkur stupně ZL, sponzorován společností Paper Mill Holding, s.r.o., s výškou překážek 110 cm, opět se jednalo o závod s následným rozeskakováním. I tento závod sestával ze dvou kol, do rozeskakování, tedy druhého kola, pokračoval pouze ten, kdo překonal první fázi bezchybně a ve stanoveném čase. To se povedlo 32 dvojicím z celkových 55 startujících. Nejrychlejší čas a zároveň bezchybný výkon předvedla Vysoudilová Veronika v sedle Una Saphira (JK Baník Ostrava ) a zvítězila tak v parkuru stupně ZL. Druhé místo patřilo Faltýnkové Lucii s Panamou 2 (SJK SZeŠ Lanškroun), třetí místo obsadila již zmiňovaná Potaszová Daniela v sedle koně Dorothea (JK Hřebčín Suchá).

S následným rozeskakováním se jela také třetí soutěž, L**, tentokrát sponzorována společností Vega HSH, s.r.o. V tomto parkuru porazil 64 startujících dvojic Hentšel Marek  a Censor (JK Baník Ostrava). Druhé místo obsadil Petrus Jakub s koněm Happy Boy (JK Sloupnice) a třetí místo patřilo domácí jezdkyni startující za JK Dvůr Nové Zámky Dostálové Hance s koněm Renaissance.  

Vrcholem sportovního klání v areálu Dvůr Nové Zámky byl parkur stupně S**, kde výška překážek dosahovala 130 cm v základním parkuru. Soutěž se jela současně jako „Cena společnosti Papcel, a.s.“ a byla zahájená slavnostním přípitkem a položením základního kamene k velké jezdecké hale o rozměrech 100 x 37 cm, která v areálu Dvůr Nové Zámky vyroste v roce 2014. Na start se v dané soutěži postavilo celkem 42 dvojic, čistě bez trestných bodů se podařilo parkur zdolat a probojovat se tak do rozeskakování pouhým čtyřem jezdcům. V nejrychlejším čase a se čtyřmi trestnými body se na prvním místě umístil Jakub Petrus a Happy boy (JK Sloupnice), druhé místo obsadil Ing. Petr Eim a Catango HT Fitmin (ZH Tlumačov). Třetí místo patřilo opět ženám, tentokrát Lence Singrové s koněm Recese (Sportovní stáj SIMA Vizovice) a čtvrtou dvojci v rozeskakování tvořila Koutná Kristýna a GT startující za Stáj Montana o.s..

Sezona v areálu Dvůr Nové Zámky však koncem letních prázdnin nekončí – na programu jsou 5. října hobby parkury, kde ve 14 hodin bude přichystáno pro veřejnost povození na ponících, 25. – 28. října se uskuteční akce pro děti (prázdninový pobyt s koňmi) a 3. listopadu se můžete těšit na II. Hubertovu jízdu.