Dvě poslední „zlaté“ kvalifikace

Dvě poslední „zlaté“ kvalifikace

Seriál Zlatá podkova 5plus2 má před sebou dvě poslední kvalifikace. O tomto víkendu se jezdci v sedlech představí v Kolesech (okres Pardubice), zatímco vozatajové míří do Police nad Metují  na Náchodsku.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

V Kolesech se kromě „klasické“ sestavy  – a tou jsou Zlatá, Stříbrná a Bronzová podkova, Soutěž nadějí a Soutěž pony – koná i Mistrovství ČR ve všestrannosti juniorů a družstev. Rozdělovat se navíc budou rovněž tituly v šampionátech Východočeské a Středočeské oblasti České jezdecké federace.

Pátek 2. srpna je zadán pro drezúry, ty začínají v 8.00 hodin. Ve stejnou dobu odstartuje první dvojice do terénní zkoušky v sobotu 3. srpna. Nedělní (4. srpna)  skokové zkoušky uvidí návštěvníci areálu firmy Elektrovasury Kolesa od 10.00 hodin.

Sraz mistrů opratí
Pořádající občanské sdružení SK Fagone připravilo v Polici nad Metují jak kvalifikaci 48. ročníku Zlaté podkovy 5plus2, tak Mistrovství ČR spřežení.

logo ZP

Obě sportovní události jsou určeny jak pro jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží „velkých“ koní, tak dvojspřeží pony.
Drezúrami všechno začíná v pátek 2. srpna (od 9.00 hodin), maratónem v terénu pokračuje (sobota 3. srpna, od 10.00 hodin) a překážkovou jízdou v neděli 4. srpna (od 10.00 hodin)
končí.
Finále „zlatého“ seriálu v soutěžích všestrannosti a závodech spřežení  je připraveno tradičně do Humpolce, na víkend 23. – 25. srpna.