Dusno na pardubické scéně

V úterý 13. prosince pokračovala jednání o zájmu Josefa Váni a jeho skupiny na pořádání Velké Pardubické. Jeho nabídkou však Pardubické zastupitelstvo nebylo moc nadšené. Josef Váňa dal nabídky dvě, ale ani na jednu z nich zastupitelstvo nereagovalo. První nábídka byla,  že převezme pardubické dostihové závodiště k 31. lednu 2012. A jako druhou nabídku dal návrh na odkoupení 51 % akcií Dostihového spolku, které má město, výměnou za jedno místo v dozorčí radě.

Jedinou reakcí bylo, že p. Josefa Váňu a další ze skupiny neprezentuje žádná firma a tak už se nově jedná pod firmou Josefa Váni JOVAN. Manželé VaňoviManželé Vaňovi

Město však dál preferuje cestu Dostihového spolku, přestože JOVAN chce navýšit grant na Velkou Pardubickou až na 300 000 €. Město mlčelo dál až po dopise pro primátorku MUDr. Štěpánku Frankovou, který naleznete zde, kdy 25.1. zasedala rada Jockey Clubu České republiky. Jadnání bylo ukončeno s tím, že se do konce měsíce znovu všichni sejdou v Pardubicích. 

Mezitím prezident Jockey Clubu Luka nabídl J. Váňovi své místo v představenstvu Jockey Clubu. Ten tuto nabídku však odmítl s argumentem, že nemá zájem pracovat s lidmi z Dostihovéo spolku, kteří  dostihy do téhle situace přivedli.

Dostihový spolek vlastní ochranné známky jako: Velká pardubická a Taxisův příkop. Hodnotu těchto ochranných známek si Dostihový spolek cení na 20 miliónů korun.

Můžeme jen čekat jak se jednání bude ubírat dál a jak se rozhodne.

Pět největších akcionářů akciové společnosti Dostihový spolek jsou:

1) město Pardubice – 51,54 %

2) MUDr. Milan Vokál – 22,51 %

3) Vladimír Engelmajer – 6,52 %

4) Jan Kafka – 3,06 %

5) Petr Pucandl – 2,89 % 

http://www.youtube.com/watch?v=pfyZNBnKv44

{jvotesystem poll==2}