Dostihový den Expa-nails: Tříleté kandidátky vs. půltucet starších

Dostihový den Expa-nails: Tříleté kandidátky vs. půltucet starších

Závěrečný měsíc letošní sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle odstartuje Dostihový den Expa-nails, jehož vrcholem bude Cena společnosti Expa-nails – 10. Memoriál Harryho Petrlíka (II. kat., 1600 m, 85 tisíc Kč), v němž se na start postaví třináct tříletých a starších klisen. Celkem je na osmi startovních listinách 85 koní a 22 jezdců, první dostih startuje již ve 13 hodin.  Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Tříleté kandidátky vs. půltucet starších
Iceni GirlIceni GirlPoslední tři ročníky hlavního nedělního dostihu vyhrály tříleté klisny a i letos mají před startem lepší vyhlídky. V sedmičce zástupkyň klasického ročníku jsou hned čtyři, které získaly honorář v květnové Jarní ceně klisen. Druhé místo v ní obsadila Iceni Girl (foto, DS Pegas, ž. Foret), předtím vítězka Deylova memoriálu a posléze druhá i v rakouské analogii a nedávno u našich jižních sousedů čtvrtá také v Oaks, třetí finišovala úřadující juniorská šampiónka White Angel (Stanislav Chudáček, ž. Rája), pátá Rabbit Dark Angel (Rabbit Trhový Štěpánov, Velek) a šestá Nurbela (Roman, žk. Mach). K horkým adeptkám na nejvyšší příčky bude jistě patřit Fantazia Mia (Stáj U krále Matyáše UH, ž. Šafář), těsně pátá z Oaks v Bratislavě, kde v létě vyhrála i jedničkový test proti starším soupeřkám. Jejich vrstevnice Chasinta (Clint-Racing) vyhrála během září dva trojkové mílové handicapy a nyní bude mít v sedle hostujícího ruského žokeje-šampióna z roku 2008 a vice-šampióna posledních dvou sezón Magometa Kappuševa, a konečně Waka Laura (Dostihová stáj Go, ž. Korečková) je jedinou nezvítězivší klisnou v poli a po třech startech na menších francouzských drahách se poprvé představí v Praze.

Mezi staršími aktérkami jsou i vítězky z loňského a předloňského roku Matter for Love (Hugo-Kub, ž. Koplík) a Old Story (Hřebčín Pavlin dvůr-Picek, ž. Zatloukal), nicméně vedoucí zkušenější šestice by měla být druhá zástupkyně stáje Rabbit Trhový Štěpánov, vloni stříbrná v Jarní ceně klisen Rabbit Motivator (ž. Verner), která aktuální formu předvedla dvěma výhrami na scéně druhé kategorie v Karlových Varech a Mostě. Avšak také ostatní tři účastnice už v tomto roce zaznamenaly dva plné zásahy: Irish Fire (Stall Amor, Fedorowiczová) v srpnu ve vytrvaleckých zkouškách třetí a druhé třídy, Carrie (Riviera, ž. Chaloupka) ve dvojkových mílích během první části sezóny a Mambo Lady (Stáj MON-GOL Svinčice, žk. Laube) v první polovině letního období na trojkové úrovni.

>>Startovní listiny<<

>>sázkové kurzy<<

Další dostihový program:

  • 13:00 – Cena společnosti IDS Praha (Memoriál Josefa Šacha, III. k., 1200 m): úvod nedělního programu obstará jedenáct dvouletých debutantů.
  • 13:30 – Cena společnosti G-servis Praha (hdcp IV. k., 1200 m): adept na první letošní triumf Fürst Feivel proti medailistům žákovského dostihu z minulé neděle Dablovi a Valmontovi.
  • 14:00 – Cena společnosti D&Z (Cena EBF, Memoriál Františka Huleše, III. k., 1400 m): také ve druhém juniorském testu jedenáct koní, čtyři z nich budou bojovat i o bonus francouzské dražební společnosti Arqana.
  • 14:30 – Cena společnosti ProTrade (hdcp IV. k., 1600 m): po týdnu další pokus Pepy Havla o premiérové vítězství kariéry, minule prohrál jen těsně a znovu by měl mít dobré šance.
  • 15:30 – Cena společnosti Inženýring dopravních staveb (hdcp III. k., 1800 m): nejvyrovnanější dostih dne přinese mj. odvetu prvních čtyř v cíli stejně dlouhé trojkové ceny zpřed tří týdnů.
  • 16:00 – Cena společnosti Autotrak (IV. k., 1800 m): jedenáct tříletých a dva starší koně budou usilovat o zisk prvního životního vítězství.
  • 16:30 – Cena společnosti Stasanet (hdcp IV. k., 2400 m): v závěrečném dostihu by aktuální dobrou formu mohla uplatnit Pedrica, která k zářijové výhře může přidat další zásah.

Doprovodný program:
Divácká anketa a slosování lístků o fotoaparát NIKON COOLPIX S3300. U vchodu do areálu nebo v infostánku uvnitř tribuny si každý návštěvník bude moci vyzvednout anketní lístek a vyplněný jej pak vhodí do losovacího osudí, které bude umístěno u ceremoniálního paddocku. Losování proběhne po dekorování vítězů hlavního dostihu, tedy cca v 15.15 hodin.

Módní přehlídka značky Magic Helena – přízemí tribuny ve 14.10 hodin.

Nikon Ladies Cup 2012
Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň získal nového generálního partnera. Stala se jím firma Nikon, která mj. věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Soutěž, vypsaná pro držitelky všech licencí (žokejské, jezdecké, amatérské i žákovské) si již získala značnou popularitu a její existence je pro ženy v sedlech další motivací při leckdy nelehké snaze prosadit se v dostizích proti většinové konkurenci mužských soupeřů. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěžefotoaparát Nikon 1 V1. Smlouva s firmou Nikon existenci šampionátu v této podobě také pro rok 2013.

Bohatý program pro rodiny s dětmi
Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou! Více informací ZDE.