Dostihové závodiště umožní svým návštěvníkům interaktivní pohled do historie

Dostihové závodiště umožní svým návštěvníkům interaktivní pohled do historie

Návštěvníci pardubického dostihového závodiště se v letošním roce dočkají překvapení. V areálu budou totiž nově naistalovány informační tabule, které diváky uvedenou do historie i současnosti závodiště a pardubických dostihů. A nejen to, tabule budou doplněny interaktivním průvodcem v rámci tzv. geolokační turistické hry GEOFUN.

141012_0695_VP_Tiumen

Obsahem informačních tabulí budou informace o historii dostihového závodiště od jeho vzniku v roce 1856 až po současnost. Nabídnou věcná fakta, informace a popis překážek, turisticky atraktivní události i pozvánky na dostihové a sportovní závody konané na závodišti. Vše bude samozřejmě doplněno dobovými i současnými fotografiemi, mapami, plány i historickými dokumenty. „Doplňkovou a dle našeho názoru velmi atraktivní aktivitou je vytvoření interaktivního průvodce informačním systémem prostřednictvím tzv. chytrých telefonů, a to v rámci geolokační turistické hry GEOFUN. Stačí si do svého chytrého mobilního telefonu zdarma stáhnout potřebnou aplikaci a pak už se jen nechat vést navrženou trasou. Ta je provázena i mluveným komentářem a systém dokonce umožňuje návštěvníkovi klást svému „průvodci“ dotazy. Tímto virtuálním průvodcem bude hlas známé osobnosti, která je aktivním účastníkem dostihů,“ naznačuje Michael Skalický, místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s.

Projekt nese oficiální název „Vytvoření uceleného informačního systému pro dostihové závodiště Pardubice“. Dostihovému spolku a.s. se na něj podařilo získat dotaci Pardubického kraje v rámci programu na podporu rozvoje infrastruktury v oblasti cestovního ruchu.

„Pardubické závodiště je pro nás místem, které má jednu z největších návštěvností v našem kraji. Ročně tu projde na různých akcích až 120 tisíc lidí. Proto je potřeba pro ně budovat zázemí i informační systémy na úrovni dnešní doby,“ říká René Živný, radní Pardubického kraje zodpovědný za sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku.

Informační systém se bude skládat z deseti informačních tabulí, které budou rozmístěny po celém areálu dostihového závodiště. Hlavním cílem projektu je pomocí uceleného informačního systému zvýšit atraktivitu dostihového závodiště v Pardubicích a tím aktivně přispět k podpoře budování infrastruktury cestovního ruchu v Pardubickém kraji, a to i mimo dostihové dny a ostatní akce pořádané na dostihovém závodišti.