Dostihové odpoledne patřilo tradiční Ceně Města Karlovy Vary

Dostihové odpoledne patřilo tradiční Ceně Města Karlovy Vary

Dostihová sezóna na karlovarském závodišti Hipodrom Holoubek uplynulou neděli zaznamenala dosud nejdůležitější událost letošního léta.

Hlavním bodem třetího mítinku byla 91. Cena Města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího.

Dvoukilometrový test první kategorie byl přehlídkou výrazných tuzemských středotraťařů.

Po roce se do Varů na start dostihu, který své počátky píše od roku 1899, vrátil vítěz loňské edice Portorikos, aby poměřil síly s jedničkovým premiantem Velké květnové ceny a někdejším vítězem Rakouského derby Black Canyonem.

Od startu udával tempo loni třetí z karlovarské ceny Masise Torrero. Nakonec tempu podlehl a skončil jako poslední. V cílové rovince se na přední pozici prodral Black Canyon a žokej Milan Zatloukal se díky němu mohl radovat ze svého čtvrtého prvenství v tomto dostihu a zároveň jubilejního 30. na zdejší dráze. Nejlepší zrychlení předvedla z Polska importovaná klisna Imsexyandiknowit, která za vítězem zaostala o dvě a čtvrt délky. Dobrou formu z posledních úspěšných startů využil ke třetímu místu Royal Town. Za ním doběhla pátá z loňské edice Oaks a druhá ze slovenského ekvivalentu Lady Rosenburg. Tabulový doběh uzavřel nejméně zatížený Armitago. Portorikos stačil tentokrát na šesté místo.

Ve druhém vrcholu dne, kterým byla dvojková Cena primátorky města Karlovy Vary, se opět prosadil Milan Zatloukal, tentokrát v sedle pětileté ryzky La Paix manželů Nieslanikových.

Žokej Jiří Chaloupka před dvěmi lety v Ceně města Karlovy Vary dovedl do cíle vítězně hnědáka Sir Suna. Tentokrát se zmiňovaná dvojice představila v trojkové Ceně Hejtmana Karlovarského kraje a po dvou letech si vychutnala vítěznou jízdu.

Nejstarším vítězem nedělního odpoledne byl jedenáctiletý tuzemský odchovanec Trop v trojkové Ceně spol. Aquatherm Group K.V.

Výsledky:

Cena HOLOUBEK KONCERN (IV.kat., 1.600m): Nátura (D.Vyhnálek) – Hofergirl (ž.T.Lukášek) – Tos Sia (ž.R.Koplík)

Cena spol. AQUATHERM GROUP K.V. (III.kat., 1.600m): Trop (ž.A.Florian) – Lusinda (ž.J.Andrésová) – Spencer (L.Fialová)

Cena Nadace města Karlovy Vary (IV.kat., 2.400m):Varimingo (ž.D.Liška) – Sisi Pop (ž.T.Lukášek) – Crosscheck (T.Mášová)

Cena primátorky Města Karlovy Vary (II.kat., 2.400m): La Paix (ž.M.Zatloukal) – Wanikoro (ž.J.Verner) – Strom De Nuit (ž.A.Florian)

91. CENA MĚSTA KARLOVY VARY – Mem. Josefa Dolejšího (I.kat., 2.000m): Black Canyon (ž.M.Zatloukal) – Imsexyandiknowit (ž.D.Liška) – Royal Town (ž.R.Koplík)

Cena HEJTMANA KARLOVARSKÉHO KRAJE (III.kat., 2.000m): Sir Sun (ž.J.Chaloupka) – Mormill (D.Vyhnálek) – King Archie (ž.V.Korečková)

Cena TURFMANŮ HIPODROMU HOLOUBEK (V.kat., 2.000m): Anzoa (ž.J.Verner) – Saigon Icon (ž.D.Liška) – Anhor (S.Laubeová)

Text a foto: Marcela Kozová