Dostihová sezona odstartuje v pondělí 18. května, ovšem bez diváků

Dostihová sezona odstartuje v pondělí 18. května, ovšem bez diváků

Prezidium Jockey Clubu ČR schválilo termíny prvních osmi dostihových dnů letošní sezóny, které se uskuteční od pondělí 18. května do pátku 3. července. Tyto termíny byly schváleny včetně propozic. Prezidium Jockey Clubu ČR schválilo také změny termínů všech klasických dostihů.

O zahájení dostihové sezóny bylo primárně jednáno se zástupci závodišť kategorie A, protože tato závodiště splňují všechny potřebné parametry pro dodržení hygienické smyčky. Všem pořadatelům dostihů na závodištích kategorie A byly předloženy stejné podmínky podpory ze strany Jockey Clubu ČR. Tyto podmínky akceptovali pořadatelé dostihů na závodištích v Praze – Velké Chuchli, Karlových Varech a Mostě. Právě na těchto závodištích tedy bude zahájena letošní dostihová sezóna.

Součástí prvních osmi dostihových dnů jsou také dva klasické dostihy, tedy Jarní cena klisen a Velká jarní cena. Aby sezóna pro tříletý ročník dostala jasnější obrysy, Prezidium Jockey Clubu ČR dnes schválilo rovněž změny termínů, včetně změn termínů zápisného a dohlášek, zbylých třech klasických dostihů. Oaks se tedy odběhne 9. srpna v Karlových Varech, České derby 6. září v Praze – Velké Chuchli a St Leger 25. října v Praze – Velké Chuchli.

Vzhledem k omezenému maximálnímu povolenému počtu účastníků bude sezóna zahájena bez přítomnosti diváků a majitelů.

Zdroj: dostihy.cz