Dostihová neděle patřila omladině i mílařům

Dostihová neděle patřila omladině i mílařům

Hned dva tradiční vrcholy byly na programu nedělního dostihového odpoledne na karlovarském Hipodromu Holoubek.

Cena Masise – Pohár Grandhotelu Pupp, (I.kat., 1.200m) se uskutečnila za podpory společnosti CHARVÁT Group s.r.o. Jde o první důležitý test probíhající sezóny určený plnokrevným benjamínkům, který je již několik desetiletí spojený se jménem výjimečného hřebce Masise, který se do historie českého turfu nesmazatelně zapsal svými výkony na dráze i v chovu. Většina koní úspěšných v Ceně Masise ve výborných výkonech pokračuje i v následných klasických dostizích a my se nyní můžeme těšit, jak si za rok ve třech letech povede vítězná klisna Skara. Jako premiantka Simsonovy ceny byla pasována do role favoritky, kterou bez potíží splnila. V cílové rovince se od svých soupeřů odpoutala a s náskokem pěti délek prolétla cílem první před Montjeu Thirdem (ž.M.Laube). Cenu Masise vyhrála předloni Lužnice, mimochodem nedělení vítězka úvodního trojkového dostihu. Tehdy měla v sedle Jana Ráju. Někdejší žokejský šampión sedlal i letos koně s vysokými šancemi a na dotaci dosáhl. S Chiquittitou Chic obsadil třetí místo. Vítězka reprezentuje stáj Charvátová a do Varů by se měla vrátit v září na start Svatováclavské zimní královny.

Skara, vítězka Ceny Masise
Skara, vítězka Ceny Masise

Ve druhém vrcholu odpoledne, v tradiční Lázeňské míli – Ceně spol. CHARVÁT Group s.r.o.(II.kat.,1.600m), podle očekávání zvítězil favorit Zazou. Pětkrát slavil úspěch na grupové scéně a třebaže na druhého Tamarind Covea měl v cíli k dobru pouze necelou délku, bylo zřejmé, že karlovarské publikum sleduje koně světové třídy. Úřadující žokejský šampión B.Murzabayev díky němu slavil stý triumf závodní kariéry.

Favorit Zazou odolal útoku Váňova Tamarind Covea
Favorit Zazou odolal útoku Váňova Tamarind Covea

Účastníci hlavního dostihu nebyli jedinými dvouletými, kteří se na travnatém oválu utkali.V Ceně EBF (III.kat., 1.600m) se prosadila přesvědčivým stylem poprvé startující Sedmikraska (ž.P.Foret). V závěrečném dvoukilometrovém dostihu se po dvou letech do vítězné formy vrátil devítiletý veterán Honey Bunny (H.Pejšková). Závěrečným útokem připravil při čtvrtém karlovarském startu letošní sezóny o toužené vítězství pětiletou bělku Creolu Tiger.

Trojnásobným vítězem se stal B.Murzabayev, který k prvenství v obou hlavních dostizích přidal ještě další s Detekcí a to bylo letošní třicáté.

Výsledky:

Cena TEMPO SERVIS CZ a.s. (III.kat.,2.400m): Lužnice (ž.J.Verner) – Seep (ž.J.Rája) – Nowitka (ž.J.Chaloupka)

Cena HIPODROM HOLOUBEK (IV.kat.,1.600m): Charismatic (am.R.Hradcová) – Armanno (ž.J.Šafář) – Talbec (ž.J.Palík)

Cena EBF (III.kat.,1.600m): Sedmikraska (ž.P.Foret) – Lady Denisa (ž.I.Janáčková Koplíková) – Trip To Sydney (žk.S.Molková)

Lázeňská míle – Cena spol. CHARVÁT GROUP s.r.o. (II.kat.,1.600m): Zazou (ž.B.Murzabayev) – Tamarind Cove (ž.J.Šafář) – Lorpen (ž.M.Mach)

Cena spol. Rabbit Trhový Štěpánov (III.kat.,1.400m): Detekce (ž.B.Murzabayev) – College Succes (ž.J.Rája) – Moonglas (ž.V.Korečková)

Cena Masise – Pohár Grandhotelu Pup,p za podpory spol. CHARVÁT GROUP s.r.o. (I.kat.,1.200m): Skara (ž.B.Murzabayev) – Montjeu Third (ž.M.Laube) – Chiquitita Chic (ž.J.Rája)

Cena GALOPP REPORTER (IV.kat.,2.000m): Honey Bunny (am.H.Pejšková) – Creola Tiger (ž.I.Janáčková Koplíková) – Sheika Zuza (ž.B.Murzabayev)

Text a foto: Marcela Klingorová