Do Pezinku na ME se chystá 220 reprezentantů ze 17 států včetně ČR

Do Pezinku na ME se chystá 220 reprezentantů ze 17 států včetně ČR

Do Pezinoku na Mistrovství Evropy dětí a juniorů ve voltiži se chystá 220 reprezentantů včetně českého týmu.

Již příští týden 2. – 5. srpna se uskuteční ve slovenském jezdeckém areálu Zdravia Rozalka Pezinok Mistrovství Evropy 2012 dětí a juniorů ve voltiži. Definitivně přihlášky na ME 2012 potvrdilo 17 států, které vyšlou dohromady 220 reprezentantů. Největší jezdeckou ekipu tvoří Německo se 46 reprezentanty, nejmenší se svými třemi reprezentanty Finsko. Vedle soutěžících z Evropy, vzhledem ke skutečnosti, že ME 2012 je podle FEI otevřené, dorazí i reprezentanti z Austrálie, Jihoafrické republiky a Mauricia.

Ilustrační foto: Ceskavoltiz.czIlustrační foto: Ceskavoltiz.cz

Kdo bude reprezentovat ČR? Junioři na ME mají jasno, rozhodlo Německo

Snad poprvé po hodně dlouhé době odjela do Německého Krumke nejpočetnější Česká ekipa na CVI, které se konalo od 14.-17. 6. 2012. Celkem se na start za ČR postavily 3 juniorské skupiny (Albertovec, Frenštát, Tlumačov), 10 juniorských jednotlivců a také se připojil seniorský cvičenec Lukáš Klouda.

Jelikož naši reprezentanti byli v Německu, tak samozřejmě největší zastoupení na startu měli Němci. Pravděpodobně také bojovali o start na letošní šampionát a to hlavně pro seniory a tak jsme mohli vidět dvě skupinové špičky Neuss a Ingelsberg. Právě Neuss zajel úžasnou volnou a právem se postavil na nejvyšší příčku.

Vraťme se však k našim závodníkům.

Nejlépe z našich skupin se vedlo Albertovským, kteří se opět postavili na „bednu“ a získali krásný bronz a bronzem se také pyšnil Lukáš Klouda. Stejně jako v předchozích letošních CVI se i tentokráte probojovala do finále juniroská žena Eliška Kociánová z Frenštátu, která se nakonec umístila na 10. místě.

Po startu v Krumke se tím pádem uzavřela nominace na letošní ME juniorů. Za ČR pojedou tím pádem reprezentovat:

  • Skupina: JK Hř. Albertovec
  • Junioři Muži: Hablovič M. a Balaštík D. oba z TJ voltiž Tlumačov
  • Juniorky: Kociánová E., Nováková D. obě z TJ Slovan Frenštát p.R., Komárková B. a náhradnice Kloselová I. obě z JK Hř. Albertovec

Celkové výsledky z CVI Krumke můžete najít „zde“

Letak

letak2

 

Podpořit českou ekipu můžete i vy. Pezinok je od českých hranic vzdálen necelých 70 km, vstupné na akci je zdarma. Oficiální zahajovací ceremoniál proběhne za účasti všech startujících i šéfů reprezentačních ekip ve čtvrtek 2. srpna na venkovním kolbišti Areálu Zdravia Rozalka v Pezinku.

Více na http://www.vip.sk/sk/rozalka

Jak se české voltiži dařilo v loňském roce na francouzské půdě v Le Mans si můžete přečíst zde: V loňském roce: http://albertovec.cz/hrebcin/albertovska-voltiz-doma-z-me

Zdroj: Ceskavoltiz.cz