Do Hradištka na Jezdecký pohár míří silná sestava vozatajů

Do Hradištka na Jezdecký pohár míří silná sestava vozatajů

Druhé kolo Zimního Jezdeckého poháru spřežení 2016 hostí v sobotu 30. ledna Hradištko u Sadské. Podle seznamu přihlášených účastníků se do hradišťské haly sjede velmi silná mezinárodní konkurence včetně devíti kočárů do soutěže čtyřspřeží…

Spřežení míří tentokrát do Hradišťka. Foto: Ivan Krejza
Spřežení míří tentokrát do Hradišťka. Foto: Ivan Krejza

Zimní Jezdecký pohár má za sebou první kolo, které se konalo 16. ledna v Trojanovicích u Frenštátu pod Radhoštěm. Účast při něm ovlivnily negativně přívaly sněhu. Ty část přihlášených odradily od cesty do podhůří Beskyd. V těchto dnech je vše připraveno k druhému zastavení vozatajů v zimní túře, jež proběhne 30. ledna ve středočeském Hradištku nedaleko Sadské.

Hala v Hradištku podle všeho zažije vytížený sportovní den. Celkem patnáct vozatajů změří síly v soutěži pro jednospřeží včetně vítěze celého ročníku 2015 Pavla Drbohlava. Ten zahájil výhrou také v prvním kole letošní série. Nebudou chybět další špičkoví jezdci české scény například Libor Kurka, Ota Bareš, Jiří Kříž nebo druhý ze žebříčku loňské série Jiří Ziegler.

Stejný počet, tedy patnáct, párů budou zapřahat jezdci v kategorii dvojspřeží. Je mezi nimi dlouholetý reprezentant České republiky Jaroslav Kohout. Do „dvojek“ nastoupí také hosté z Německa – Sandro a Thorsten Koalick. Sandro Koalick je vítězem mezinárodních závodů nejvyšší úrovně CAI3* 2015 v Kladrubech nad Labem a na svém kontě má mnoho dalších umístění na závodech po celé Evropě. Momentálně mu patří třetí místo v celosvětovém hodnocení dvojspřeží. Jeho otec Thorsten vyhrál v Kladrubech stejnou soutěž o rok dříve.

Ve stejné kategorii bude závodit Zdeněk Jirásek, jehož jsme zvyklí vídat častěji ve čtyřspřeží. Stejně tak Petr Vlašic či Jaroslav Juráň pojedou ve dvojspřeží a později své koně, jak to umožňují halová pravidla, předvedou i v takzvané královské disciplíně čtyřspřeží.

S nimi se divákům s čtveřicemi koní představí dalších sedm vozatajů včetně reprezentantů Josefa Hroudy nebo otce a syna Jiřího Nesvačila seniora a Jiřího Nesvačila juniora. Do čtyřspřeží, jak je uvedeno výše, zapřáhnou koně také Petr Vlašic – vítěz Jezdeckého poháru 2015 a Jaroslav Juráň.

Zimní Jezdecký pohár v kategorii čtyřspřeží v podstatě začne v Hradištku u Sadské tzv. od nuly, jelikož v Trojanovicích odstartovali pouze dva účastníci, což nesplňuje minimální počet startujících dle pravidel jezdeckého sportu.