Do Frenštátu za Českým skokovým pohárem i za zábavou

Do Frenštátu za Českým skokovým pohárem i za zábavou

Český skokový pohár nabídne v rámci pátého kola ve Frenštátu pod Radhoštěm, které se koná ve dnech 25. až 27. července, nejen vrcholné sportovní zážitky při nedělní Velké ceně a při dalších dvanácti rámcových soutěžích, ale také bohatý doprovodný program.

Jiří Skřivan a Kallisto. Foto: Josef Malinovský
Jiří Skřivan a Kallisto. Foto: Josef Malinovský

Váženým hostem se např. během vrcholného dne stane pravidelný jezdec Rallye Dakar Aleš Loprais. V rámci doprovodných aktivit diváci budou moci zhlédnout např. voltižní ukázku nejmenších členů domácí Tělovýchovné jednoty Slovan a na koně se posadí nejen závodníci, ale i zájemci z řad příchozích dětských diváků, pro něž budou připraveni pro svezení poníci. Děti jistě ocení i skákací hrad a další možnosti aktivního vyžití. Ve Frenštátu tradičně nemůže chybět ani programová vložka nazvaná „Kůň a motokára“ předcházející Velké ceně, kdy jezdci budou muset překonat nejen parkur na koni s překážkami vysokými 110 centimetrů, ale také vytyčenou dráhu v motokáře.

Absolutním vrcholem celé akce bude samozřejmě zmiňovaná Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm, jejíž začátek je naplánován na nedělní odpoledne. Z top jezdců dorazí např. druhý jezdec aktuálního pohárového žebříčku Jiří Skřivan, který má nyní na svém kontě 29 bodů. Těžkým konkurentem pro něj jistě bude třetí v pořadí Jiří Hruška s 26 body, jenž před dvěma týdny vybojoval v sedle plemenného hřebce Arista Z prvenství na seniorském mistrovství České republiky v Martinicích. O další body se bude pokoušet v nedělním závěru celých závodů např. i vítěz finále Českého skokového poháru v roce 2012 – Martin Matějka s koněm TRM Kar Kar. Na předběžné startovní listině jsou dále: Marek Hentšel se Sauronem Fitmin, Marek Klus s koňmi Al Cambero Eurobit a Commodor, Kateřina Kubrická s Šejnou 1, Jiří Malý s koněm Carigo Z, Jakub Ludvík s Kaucí, Radek Šídlo s Calvadosem 2, Rostislav Hlaušek s Kelly 6 či v Litomyšli úspěšný Petr Eim s Catangem HT Fitmin. Ze Slovenska dorazí Michal Žák, jenž se na start Velké ceny postaví v sedle Cantu. Více informací najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.