Děti na pony pojedou o mistrovské medaile ve Zduchovicích

Děti na pony pojedou o mistrovské medaile ve Zduchovicích

Mistrovství České republiky dětí na pony v drezuře a v parkurovém skákání bude letos pořádat po dvou letech Jezdecké centrum Resort Zduchovice. Původně se mělo konat 14. – 17. srpna 2014 v Brně, ale kvůli souběhu s Grand Prix ČR – MotoGP bylo nakonec přesunuto. Zduchovický areál tak bude po pouhých dvou týdnech pořádat druhý důležitý jezdecký závod. Tím prvním byla Velká cena Zduchovic zařazená do Českého skokového poháru.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský
Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Program republikového šampionátu dětí na pony bude opravdu nabitý! Již ve čtvrtek se uskuteční zahajovací skákání a současně soutěže zařazené do finále Styl šampionátu 2014. Druhý den se zahájí drezurami. Po tzv. Šampionátu nadějí pro jezdce do 12 let startující maximálně druhým rokem na pony do 135 cm kohoutkové výšky hůlkové (KVH) přijdou na řadu první kola mistrovských soutěží kategorií 8 – 12 let na pony do 135 cm KVH, dále 8 – 12 let na pony 136 až 148 cm KVH a 13 – 16 let na pony do 148 cm KVH. Stejné rozdělení mají i skokoví jezdci, kteří budou soutěžit odpoledne. V pátek kromě úvodních kol mistrovských soutěží bude od 20.00 hodin na programu slavnostní zahájení s nástupem všech účastníků mistrovství a s vystoupením minihorses. Dále se účastníci i diváci mohou těšit na přehlídku holštýnských klisen s hříbaty a také na předvedení plemenného hřebce.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský
Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

V sobotu se v rámci doprovodného programu koná turnaj v plážové přehazované, ukázka hry s kinball míčem a poté dětská diskotéka! Předcházet tomu ovšem bude samozřejmě bohatá sportovní část. Začne se opět drezurami, přičemž mladší kategorie druhými koly současně vyvrcholí. Přes Šampionát nadějí se pozornost přesune k parkurovému skákání a jeho druhým kolům. Třetí kola čekají na účastníky v neděli. Nejprve se rozhodne o držitelích medailí v drezurní kategorii jezdců 13 – 16 let, a pak čekají vrcholné boje jednotlivé skupiny skokových jezdců a pony. Slavnostní dekorování mistrů České republiky a dalších medailistů proběhne pro všechny soutěže současně.

V loňském roce se ze zlata radovaly na mistrovství ČR pony v Hradištku u Sadské v drezurní disciplíně Tereza Markusková, Sára Vingrálková a Eliška Orctová. Ve skocích pak Julie Pásková, Markéta Miková a Šárka Votavová. První dvě jmenované z mladších kategorií obou disciplín nebudou chybět ani tentokrát a pokusí se o obhajobu titulu. Rozpis závodů a další podrobné informace najdete na stránkách pořadatele www.zavody-zduchovice.cz.