Den pro neziskový sektor na pardubickém závodišti

Den pro neziskový sektor na pardubickém závodišti

Dostihová sezona v Pardubicích se chýlí ke svému závěru. Definitivní tečku za letošním rokem udělají Závěrečné dostihy. Půjde o mítink, který se kromě své sportovní stránky zaměří i na neziskový sektor. Právě jemu totiž bude patřit celodenní doprovodný program.

151011_0732_D6

DEN PRO NEZISKOVÝ SEKTOR se uskuteční pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly a náměstka primátora města Pardubice Jakuba Rychteckého, kteří zodpovídají za oblast sociálních věcí a neziskového sektoru. Společně s Dostihovým spolkem a.s., který neziskový sektor dlouhodobě podporuje, pozvali na závodiště nejen poskytovatele sociálních služeb v regionu, ale také jejich uživatele. „V Pardubickém kraji působí více jak šest tisíc neziskových organizací a jejich počet se každoročně zvyšuje. Pomáhají statisícům klientů všech věkových a sociálních skupin. Tyto organizace zároveň zaměstnávají na dvanáct tisíc lidí a je tedy zcela na místě jim alespoň symbolicky poděkovat,“ řekl krajský radní Pavel Šotola. Podobně smýšlí i náměstek primátora Jakub Rychtecký: „Práce sociálního pracovníka je velmi odbornou a náročnou činností. Stejně tak je třeba poděkovat dobrovolníkům i pečujícím osobám. Především díky úzké spolupráci s poskytovateli se v Pardubicích můžeme pochlubit kvalitní nabídkou sociálních služeb. Věřím, že si všichni spolu s klienty, kteří se běžně na závodiště nedostanou, poslední dostihový den užijí a vydaří se počasí. Mohli bychom tím započít novou tradici.“

Dostihový spolek a.s. pro poskytovatele služeb vyčlenil hned několik lóží s kapacitou až tři sta padesát míst, pozvánky jsou prostřednictvím města Pardubice, krajského úřadu a také Koalice nevládek Pardubicka distribuovány rodinným centrům, senior klubům, organizacím pomáhajícím zdravotně handicapovaným a dalším. Namátkou jde například o orlickoústecké rodinné centrum Srdíčko, organizaci CEMA Žamberk, Domov pod Kuňkou, o Denní stacionář Slunečnice v Pardubicích, ale také třeba o TyfloCentrum, Českou abilympijskou asociaci nebo Národní radu zdravotně postižených.

Atmosféru dostihového dne si mohou užít jak dospělí, tak děti pro které je připraven další doprovodný program. Například oblíbený parkur s koněm na tyči, poznávací soutěže i zábavné hrátky s kreslířem Janem Honzou Lušovským. „S neziskovým sektorem spolupracujeme dlouhodobě, na dostihy pravidelně zveme klienty různých zařízení už třetím rokem. Takto velký „Den“ však děláme poprvé. Chceme být tzv. sociálně odpovědnou firmou a tohle je to nejmenší, co můžeme pro neziskový sektor udělat,“ komentoval záměr místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. Připomněl také, že Dostihový spolek a.s. nakupuje například výrobky chráněných dílen, které už udělaly radost nejednomu vítězi různých soutěží, ale i obchodním partnerům společnosti.