Čtyřspřeží ve Zduchovicích při ZJP ČJF pro Hroudu

Čtyřspřeží ve Zduchovicích při ZJP ČJF pro Hroudu

Čtvrté kolo Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace 2017 ve spřežení se konalo v neděli 12. března ve Zduchovicích na Příbramsku. V závěrečné a nejtěžší kategorii čtyřspřeží se z vítězství radoval po suverénním výkonu Josef Hrouda…

Hrouda již v prvním kole dokončil v nejlepším čase, a tak nastupoval do druhé jízdy z poslední startovní pozice. Největším soupeřem mu byl Jiří Nesvačil senior, který již v letošní sezoně ukázal výbornou závodní formu. Po vítězství v Hradištku u Sadské však v dalších kolech zimního poháru nestartoval, až nyní ve Zduchovicích. Přestože v prvním kole zajel nejrychleji ze všech, dvakrát chyboval a 10 trestných vteřin ho odsunulo na průběžné druhé místo za Josefa Hroudu. Jiří Nesvačil senior se proto snažil v druhé jízdě nahnat ztrátu tří vteřin z kola prvního, nevyvaroval se však jednomu shození míčku z kuželu. Bodovým součtem 207,40 tak připravil pro posledního vozataje na startu poměrně dobrou výchozí pozici s pozitivními vyhlídkami na vítězství. Josef Hrouda neponechal nic náhodě a precizní jízdou si dojel pro první místo. Předvedl suverénně nejrychlejší druhé kolo, navíc v něm nechyboval. V konečném výsledku měl náskok téměř 15 vteřin na Jiřího Nesvačila seniora. Třetí příčku získal Petr Vlašic. Tomu se v prvním kole tolik nedařilo a třikrát chyboval. Výrazně lepší jízdu však předvedl napodruhé, kdy neshodil ani jeden míček.

Pavel Drbohlav. Foto: Josef Malinovský

Petr Vlašic si ve Zduchovicích připsal i jedno vítězství, a to v kategorii dvojspřeží. V prvním kole zajel druhý nejlepší výsledek a do závěrečné jízdy nastupoval se ztrátou necelých dvou vteřin. Napodruhé však předvedl o čtyři sekundy lepší výsledek oproti prvnímu kolu. Naopak průběžně vedoucí Jaroslav Kohout absolvoval druhou jízdu pomaleji a v součtu mu dosažený čas stačil až na konečné druhé místo. Bronzová pozice patřila v tomto klání Josefu Hroudovi.

Úvodní soutěží, která se započítávala jako čtvrté kolo Zimního jezdeckého poháru ČJF, byla kategorie jednospřeží. V její první jízdě se nejlépe předvedla Markéta Sedlinská, druhý rozjezd však nevyšel vůbec podle jejích představ a po několika chybách se propadla až na konečné sedmé místo. Naopak z počáteční druhé příčky si nakonec pro vítězství dojel Pavel Drbohlav s koněm Radan 3. V cíli měl náskok dvou vteřin na Otu Bareše s Desperadem 3. O další tři vteřiny pomaleji dokončil třetí Dominik Broumovský s koněm Lotrando 3.