ČSP vybral pro registr dárců dřeně přes 50 tisíc!

ČSP vybral pro registr dárců dřeně přes 50 tisíc!

Během osmi kol Českého skokového poháru 2015 již bylo vybráno 51.120 Kč na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně a Český národní registr dárců dřeně, s nímž Asociace ČSP spolupracuje již několik let formou finanční i morální podpory…

Nejvíce peněz se vybralo v Němčicích, kde se vítězkou Velké ceny stala Barbora Tomanová. Foto: Josef Malinovský
Nejvíce peněz se vybralo v Němčicích, kde se vítězkou Velké ceny stala Barbora Tomanová. Foto: Josef Malinovský

Každý pořadatel, který je zapojen do seriálu ČSP odvádí do fondu, který je určen na podporu dvou jmenovaných institucí, 10 korun z každého startu, který proběhne během některého z kol ČSP. Momentálně se nasbíralo už přes 50 tisíc korun a částka ještě poroste.

Při zahajovací první jarní Velké ceně v Martinicích se nashromáždilo 10.100 korun brněnský pořadatel vybral 4.040 Kč, a v Ostravě přispěli částkou 2.020 korun. Vysoký počet startů měli při Velké ceně Kolína v Němčicích, a tak pro tyto užitečné účely odvedli 9000 korun, o tisíc méně pak vybrala Litomyšl, ve Frenštátě přidali 3460 Kč. Nové kolbiště v Opavě přilákalo také mnoho zájemců z řad jezdců, a tak se suma po opavském kole navýšila o 7140 Kč a po zduchovickém kole o dalších 7450 korun.

Letos proběhnou ještě čtyři kola ČSP v Ptýrově, v Plzni, v Hořovicích a v Olomouci. Vzhledem k tomu, jaké oblibě se těší areály, které budou Velkou cenu ještě pořádat, zástupci Asociace ČSP doufají, že se částka ještě výrazně navýší. „Je skvělé, že i jezdecký sport může prostřednictvím takovýchto finančních příspěvků ze startovného podpořit projekt, který pomáhá zachránit mnoho lidských životů,“ uvedl manažer marketingu a obchodu ČSP Martin Pecka.

Pokud chcete i vy podpořit činnost těchto organizací, nebo uvažujete, že byste zkusili pomoci v roli dárce, navštivte internetové stránky www.kostnidren.cz. O Českém skokovém poháru najdete více informací na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.