Čeští jezdci míří v květnu na mezinárodní závody v 5 disciplínách

Čeští jezdci míří v květnu na mezinárodní závody v 5 disciplínách

Jezdci z České republiky se během května plánují zúčastnit celkem 22 mezinárodních závodů v 5 disciplínách zastřešených ČJF. Nejvíce zastoupenou disciplínou budou jako obvykle skoky.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský
Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Parkuroví jezdci jsou přihlášeni na 15 mezinárodních závodů probíhajících v květnu. Mezi oficiální reprezentační výjezdy patří CSIO4* Linz, kterého se chystá zúčastnit v termínu 5. – 8.5. Aleš Opatrný s Acovarem a Quintou. Česká jezdecká federace bude mít své zástupce také na závodech CSIOJYCh Lamprechtshausen 12. – 16.5., z dětí nás budou reprezentovat Anna Lani Novak, Kateřina Svěráková a Tereza Svobodová, juniorské družstvo se bude skládat z Kateřiny de Jagerové, Václava Nágra, Sofie Najmanové a z mladých jezdců se zúčastní Alexandr Baraldi. Na závodech CSIO3*-W 12. – 15.5. v Celje se budou prezentovat Aleš Opatrný s Acovarem a Quintou a Kamil Papoušek s koňmi Adelgraaf, Centisimo a Flying. Juniorské družstvo se chystá také na CSIOJCh Ciekocinko v termínu 24. – 29.5., skládat se bude z Kristýny Hofmeisterové, Terezy Markuskové, Sofie Najmanové a Michaely Rodové. V soutěžích dětí bude startovat také Tereza Jakubcová.

Drezurní jezdci se chystají v květnu na troje mezinárodní závody. V době 5. – 8.5. se Tereza Hábová zúčastní s Jamesem Bondem CDI1* München. Největší účast českých jezdců na mezinárodních drezurních závodech v květnu je plánována na CDI3* Šamorín v termínu 19. – 22.5., kterých se zúčastní Tereza Hábová s Jamesem Bondem, Adéla Neumannová s Babylonem van Lange Weeren, Fabrizio Sigismondi s Trevisem a Hana Vašáryová s La Fleurette a Rock For It. Na závodech CDI3*/CDIYH Lipica se bude prezentovat Hana Vašáryová se třemi koňmi.

Z dalších disciplín se budou čeští jezdci účastnit závodů ve spřežení, soutěží CAI2*-H1 Viechtwang v termínu 4. – 8.5. nás bude reprezentovat Jiří Kříž s koněm Grippen. Vytrvalostní jezdkyně Lucie Kubíková s koněm Matyas pojede na CEI2* Kilkis 6. – 7.5. Na voltižích závodech CVI Moorsele 6. – 8.5. nás budou reprezentovat Jana Bartoňková, Tereza Viktorínová a Barbora Obluková, které budou startovat v soutěžích jednotlivců. Dalším výjezdem voltižních jezdců je CVI  Masterclass Wiesbaden 13. – 16.5. s účastí Lukáše Kloudy a Jany Bartoňkové.

Zdroj: Tisková zpráva ČJF