Český skokový pohár míří poprvé do Němčic u Kolína

Český skokový pohár míří poprvé do Němčic u Kolína

Jen pár dní po mezinárodních závodech spřežení se v Němčicích na Kolínsku uskuteční další prestižní jezdecká akce. Tentokrát se bude jednat o kvalifikační závod domácí parkurové extraligy – Český skokový pohár 2015. Závody se konají od 21. do 24. května.

Český skokový pohár zamíří poprvé do Němčic. Ilustrační fotografie: Lukáš Klingora
Český skokový pohár zamíří poprvé do Němčic. Ilustrační fotografie: Lukáš Klingora

O premiéru Českého skokového poháru v Němčicích je mezi jezdci velký zájem a zejména v úvodních dnech se bude skákat od rána až do podvečerních hodin. Od čtvrtka do neděle se bude závodit celkem v 16 skokových soutěžích, které vyvrcholí v neděli Velkou cenou Kolína. Bude se jednat o parkur stupně obtížnosti T**, tedy s výškou překážek do 150 centimetrů, který je letos na území České republiky vypsán na národní úrovni již jen při mistrovství České republiky seniorů.

Ve Velké ceně Kolína diváci uvidí mj. aktuálně vedoucího jezdce žebříčku Českého skokového poháru Marka Kluse, jenž je zároveň i celkový vítěz loňského ročníku tohoto seriálu. Letos si již připsal na své konto dvě vítězství z doposud tří uskutečněných kvalifikačních kol. Díky 30 bodům v pohárovém žebříčku si zatím drží osmibodový náskok před Vladimírem Treterou. Ani tento jezdec na startovní listině Velké ceny Kolína nebude chybět. Z elitní pětice se představí dále čtvrtý Josef Pařenica a na průběžně dělném pátém místě Barbora Tomanová a Jaroslav Jindra.  Dále jsou přihlášeni např. Jiří Luža, Jan Štětina, Kateřina Kubrická či Jiří Skřivan.

Český skokový pohár bude mít na programu sportovní části také další kvalifikační kola Amateur Tour a Czech Junior Cupu. Mezi juniory je po třech odjetých kolech ve vedení Matouš Kořínek společně s Terezou Vysoudilovou, ve starší kategorii nasbírala zatím nejvíce bodů Denisa Vegrichtová. V amatérské túře je v čele loňská vítězka celého seriálu Karolína Javorská, která též figuruje na seznamu účastníků kolínských závodů.

V němčickém areálu Resortu Vigvam bude pro návštěvníky připraven také bohatý doprovodný program. Pro děti je přichystán skákací hrad, půjčovna motokol, motorek a v případě pěkného počasí se budou moci svést i v kočáru taženém koňmi. Zábava bude připravena i na páteční a sobotní večer. V pátek se uskuteční turnaj jezdeckých týmů v bowlingu, po němž bude následovat diskotéka. V sobotu se pak od 20.00 hodin koná volná taneční zábava s živou kapelou, a to přímo v němčickém Vigvamu. Ten je nejvyšší stavbou svého druhu na světě.

Před nedělní Velkou cenou vystoupí na kolbišti kolínské mažoretky a navodí tak příjemnou soutěžní atmosféru před hlavním bodem celého čtyřdenního mítinku. Stejně jako u předešlých kol Českého skokového poháru se rámci sbližování extraligového hokeje a parkurové extraligy představí v závodní aréně v rámci předprogramu Velké ceny Kolína také hokejisté z hradeckého klubu. Ti budou divákům k dispozici při autogramiádě a zároveň přinesou dárky do podzimní charitativní dražby pořádané během finálových závodů Českého skokového poháru. Výtěžek této aukce půjde na podporu činnosti Českého národního registru dárců dřeně do Plzně.

Nedělní dění na kolbišti budou moci sledovat živě nejen návštěvníci přítomní v ochozech závodiště Resortu Vigvam, ale také diváci u televizních obrazovek. Již se stalo tradicí, že ze všech závěrečných dnů Českého skokového poháru probíhají přímé přenosy na webový kanál České televize a na internetové stránky seriálu. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru a Velké ceně Kolína naleznete na adrese: www.ceskyskokovypohar.cz.