Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019.

Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a nejinspirativnějším v dějinách sportu a že „Nezlomná“ je příběh o odvaze, zármutku a vzdoru v době předsudků a strachu a v jehož středu stojí mimořádná hrdinka a její jedinečný vztah ke koni. Český překlad knihy její autor Richard Askwith pokřtí v rámci sobotního dostihového mítinku, který je součástí Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Stane se tak ve 14:30 hodin v dekorovacím paddocku. Následovat bude také autogramiáda autora. Knihu vydává nakladatelství Mladá fronta.

Komtesa Lata Brandisová je ve 145leté historii Velké pardubické jedinou ženou, která v legendárním dostihu dokázala zvítězit. Narodila se v roce 1895 v Úmoníně v rodině tyrolských šlechticů. První dostih absolvovala ve svých jednadvaceti letech. Na start Velké pardubické se poprvé postavila v roce 1927, a to i přes nevoli svých soupeřů. Dostihový sport byl považován za čistě pánskou záležitost. Protest soupeřů Československému Jockey Clubu byl ale zamítnut. O deset let později už ve Velké pardubické zvítězila, a to v sedle klisny Normy z chovu rodiny Kinských. Svou jezdeckou kariéru Lata Brandisová ukončila v roce 1949. Závěr svého života prožila v ústraní a chudobě. Na pardubické závodiště se Lata Brandisová vrátila jako host až v roce 1965, v roce, kdy Velkou pardubickou dokončila na druhém místě Eva Palyzová. Zemřela 12. května 1981 ve věku nedožitých osmdesáti šesti let.

Tisková zpráva