Česká jezdecká federace připravuje nový galavečer

Česká jezdecká federace připravuje nový galavečer

Velké změny čekají slavnostní tečku za jezdeckou sezonou 2014 v podobě galavečera České jezdecké federace. Ten se uskuteční v sobotu 24. ledna 2015 v pražském Národním domě na Vinohradech a vyhlášeni tam budou vůbec poprvé jezdci a koně roku ve všech disciplínách.

Galavečer České jezdecké federace se uskuteční v pražském Národním domě na Vinohradech. Foto: archiv ND na Vinohradech
Galavečer České jezdecké federace se uskuteční v pražském Národním domě na Vinohradech. Foto: archiv ND na Vinohradech

Zhruba 90minutový slavnostní ceremoniál by měl mít celkem 9 kategorií cen, přičemž absolutním vrcholem se stane již čtvrté udílení Výročních cen České jezdecké federace, kdy zástupci této zastřešující organizace jezdeckého sportu odmění čtveřici laureátů cenami pro jezdce navzdory všemu, za rozvoj jezdectví v ČR, Vycházející hvězdu roku 2014 a Sportovce ČJF roku 2014.

Ještě před tím si však převezmou pamětní trofeje nejlepší jezdci a majitelé nejúspěšnějších koní v jednotlivých disciplínách. Vše zahájí zástupci nejmladšího jezdeckého odvětví – pony. Na pódiu se představí nejúspěšnější pony jezdci z výkonnostních žebříčků v drezuře, skocích a všestrannosti. Své specifické skupiny oceněných budou mít i další dvě disciplíny – reining a spřežení. V reiningu budou totiž vyhodnoceni koně roku v kategoriích mládež, amatér, junior a senior. Naopak spřežení vyhodnotí pouze vozataje roku, a to v rámci pony, jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží.

Zbývající disciplíny již budou postupovat vesměs jednotně a ocení mladé jezdce roku do 21 let, jezdce roku mezi seniory a koně roku. Voltiž navíc přidá cenu pro skupinu roku, drezura pak pro paradrezurního jezdce roku 2014.

Po slavnostním ceremoniálu, který by měl začít v 18.00 hodin, bude následovat společenský večer. Na hlavním sále se o zábavu postará taneční orchestr, v malém sále pak bude mít hudební produkci známý DJ Ludvík Jandourek. Předprodej vstupenek zahájí 24. listopadu a jejich ceny (vč. místenek) se budou pohybovat od 300 Kč na galerii a malý sál, přes 600 Kč na hlavní sál až po 1000 Kč za VIP vstupenky zahrnující občerstvení formou rautu. Při objednávce a platbě do 24. prosince bude moci každý uplatnit slevu 10 % (nevztahuje se na VIP) – tzn., že do Vánoc budou vstupenky k dispozici za 270 Kč a 540 Kč. Navíc se mohou stát vhodným dárkem pod vánoční stromeček. Podrobné informace najdete na www.jezdeckygalavecer.cz