Češi na stupních vítězů na CSIO v Celje

Češi na stupních vítězů na CSIO v Celje

Od čtvrtka 1. května probíhají ve slovinském Celje závody CSIO3*. Český tým ve složení Zuzana Zelinková – Luka´s Ninja, Aleš Opatrný – VDL Fakir, Zdeněk Hruška – Calata, Ondřej Zvára – Carmen Arcus se účastnil soutěže Poháru národů. Po prvním kole byl náš tým na druhém místě s 12 trestnými body.

CSIO3* Celja. Foto: archiv české ekipy
CSIO3* Celja. Foto: archiv české ekipy

Zuzana Zelinková zaznamenala 4 trestné body až na poslední překážce kurzu. Ondřej Zvára připsal na konto 8 trestných bodů. Bezchybnou jízdu předvedl Aleš Opatrný. Nejhorší výsledek Zdeňka Hrušky, 21 trestných bodů, se škrtal. Stejný počet trestných bodů mělo Lucembursko, z prvního místa postoupila Itálie se 4 trestnými body.

Ve druhém kole předvedl bezchybnou jízdu Ondřej Zvára. Po jedné chybě si připsali Zuzana Zelinková a Aleš Opatrný. Zdeněk Hruška nasbíral 17 trestných bodů a jeho výsledek se opět škrtal. I přes zlepšení to celkově stačilo na třetí dělené místo s Itálií. Pro vítězství si dojel tým Lucemburska (celkem 13 trestných bodů) před týmem Polska (19 trestných bodů).

V sobotu startovali Aleš Opatrný a Zuzana Zelinková v Silver Tour, soutěži bodované v rámci Longines žebříčku. Oba dva se v parkuru na výšce 145 cm probojovali do rozeskakování určeného pro 12 nejlepších. Zuzana Zelinková a Filicita předvedly dva bezchybné výkony, zásluhou pomalejšího času v rozeskakování skončily na 11. místě. Aleš Opatrný a Caramouche nestačili pouze na vítězného Andriuse Petrovase a Complemento z Litvy.