Cenu Plzeňského kraje ovládla Lucie Poláková a Quenta 1

Cenu Plzeňského kraje ovládla Lucie Poláková a Quenta 1

Hlavní soutěž sobotního dne 31. srpna, Cenu Plzeňského kraje, která se jela v rámci 10. kola Skokového poháru České pojišťovny, ovládla jediná žena nastoupivší do finále této soutěže na stupni obtížnosti ST** – tedy s překážkami vysokými 140 cm.

130831 SPCP TZ Lucie Polakova Quenta 600Lucie Poláková s Quentou 1. Foto: Kateřina Návojová.

Lucie Poláková společně s Quentou 1 projela cílem základního i finálového parkuru bez zaváhání a její záměr jet v klidu a čistě se vyplatil. „Konečně se mi podařilo jen v klidu, bezchybně a vyhrát,“ sdělila šťastná vítězka Lucie Poláková. „Soutěž pro mě vyšla naprosto ideálně. Caros pošetří síly do nedělní Velké ceny a s Quentou se mi podařilo zvítězit. Jela jsem na jistotu, jelikož s ní nemohu tolik riskovat a jet rychle, jako to je možné s Carosem. Díky chybám ostatních jsme ale zvítězily,“ dodala jezdkyně. Její čas byl totiž hned několikrát překonán, nikdo k tomu však nepřidal čisté konto. Doslova na dosah ruky měl vítězství Jiří Papoušek a Agatha Christie. Chyba na posledním skoku a skvělý čas jim nakonec přiřknul třetí příčku. Rychlejší byly už jen dva jezdci. Absolutně nejrychleji se trasou finále prohnal Jiří Skřivan v sedle klisny Kallisto. Bohužel výborný začátek zkazil konec a na posledních třech překážkách přišly chyby. Druhý nejrychlejší byl poslední startující Jiří Luža. Ten s Land Rebelem-S taktéž jednou zaváhal, což mu díky rychlé jízdě přiřklo druhou pozici.

„Měla jsem v soutěži dva koně, takže jsem nestíhala sledovat celý průběh základního kola. V parkuru mi přišly dvě zrádné a obtížné pasáže. Tou první byl trojskok, kde jsem sama chybovala s Carosem. Byl do něj obtížný nájezd, kde záleželo na správném vyjetí oblouku. Ten se dorovnal až při samotném překonání trojskoku. Druhým těžkým místem mi přišel poslední skok,“ zhodnotila parkur základního kola vítězka. Závěrečnou překážkou byl kolmý skok, jehož nájezd byl po skoku s vodním příkopem krátký a prudší. Nakonec základní kolo překonalo 11 dvojic bez zaváhání. Ve finále jich ovšem startovalo pouze deset, neboť Václav Studnička se rozhodl klisnu Zara 2 pošetřit na Velkou cenu.

130831 SPCP TZ Francesca Kolowrat-Krakowska Vorieta 600Francesca Kolowrat-Krakovská s Vorietou. Foto: Kateřina Návojová. 

Pěkný výkon v soutěži předvedla i úřadující mistryně České republiky v kategorii juniorů Francesca Kolowrat-Krakovská. Ta se v soutěži ST** představila s koněm Tarola D a dokončila s 8 trestnými body. Na přední místa však dosáhla v předcházejících dvou soutěžích. S Vorietou absolvovala třetí nejlepší jízdu v soutěži S** s následným rozeskakováním, kde nastoupilo na start 50 dvojic. Ještě lepší však s klisnou skončila v dalším díle Kolowrat Junior Cupu. Tradiční sobotní soutěž na styl totiž uvedená jezdkyně ovládla, a to se stylovou známkou 9,0. Druhou nejlepší jízdu předvedla opět Francesca Kolowrat-Krakovská, tentokrát v sedle Canona. Stylový rozhodčí to okomentoval slovy, že jezdkyně předvedla v obou případech suverénní jízdu a je jí jen málo co vytknout. Canon je hůře voditelný než klisna Vorieta, a proto získali v tomto případě o jednu desetinu nižší hodnocení. Třetí místo pak obsadila domácí jezdkyně Jana Kovářová a Way of Life.

Dalšímu kolu Kolowrat Junior Cupu přecházely ještě dvě otevřené soutěže. Tou první byla i poslední kvalifikace pro amatérské jezdce do nedělního finále. To proběhne jako druhá soutěž, hned po ranním S**, Malé ceně města Plzeň. Absolutním vrcholem pak bude Velká cena Plzně zařazená do Skokového poháru České pojišťovny. V ní jezdci mají předposlední šanci nasbírat dost bodů do elitního finále pro nejlepší čtveřici. O to se bude i snažit vítězka Lucie Poláková, která by si moc přála ve finále startovat. Před Velkou cenou na stupni T** (150 cm) proběhne ještě další kolo Kolowrat Junior Cupu na parkuru S** (130 cm) s rozeskakováním.

Startovní listiny a kompletní program naleznete na stránkách Skokového poháru České pojišťovny, které jsou na adrese www.skokovypohar.cz. Plzeňští pořadatelé připravili na neděli živý audiovizuální přenos na internet. Poběží na stránkách www.skokovypohar.cz/live.

Online výsledky můžete sledovat na Comfortlight.cz/online