Cenu města Pardubic si odváží Klára Motyčková s Dalipou

Cenu města Pardubic si odváží Klára Motyčková s Dalipou

Tradiční květnová Cena města Pardubic přilákala na místní dostihové závodiště na osmdesátku jezdců a koní. Utkali se v celkem osmi skokových soutěžích, jejichž vrcholem byla Cena města Pardubic stupně S*. Vítězkou se stala Klára Motyčková s koněm Dalipa reprezentující jezdecký klub J+M Čánka. A byla spokojená dvojnásob…

Klára Motyčková a Dalipa. Foto: Sandra Schulzová
Klára Motyčková a Dalipa. Foto: Sandra Schulzová

Klára se svou Dalipou totiž kromě vítězství v nejnáročnější skokové soutěži dne brala i třetí místo v soutěži stupně L*. Za „až“ třetí místo mohla jedna chyba, v Ceně města Pardubic už ale Klára Motyčková předvedla bezchybný parkur a nejlepší čas v rozeskakování.  „Dařilo se nám výborně, parkur byl moc příjemně postavený a kobyla skákala výborně,“ zhodnotila nedělní závody Klára Motyčková, která v Pardubicích soutěží pravidelně. „Jezdíme sem každou sezonu a zatím se daří,“ pochvalovala si Klára. V konkurenci deseti závodníků si v Ceně města Pardubic druhé místo odvezla Jana Dušková s koněm Carano z JK Dolní Přím a třetí příčka patří Miloši Veselému s Džibarou, kteří reprezentují Stáj Veselý Cechtín.

Do o stupeň nižší soutěže L* nastoupilo celkem 16 jezdců. Již zmiňovanou, v této soutěži bronzovou Kláru Motyčkovou, předstihla Veronika Špačková s koněm Far Star z JK Černožice a vítězem se stal Josef Rýdl s Patronkou z JK Hustířany.

Soutěžím stupně Z a ZL vévodilo jméno Vladimíry Pechanové z Jezdeckého klubu Pastviny. Ta s koněm Corlana zvítězila v obou soutěžích a ještě přidala třetí místo s koněm Riva Riva ve skokové soutěži ZL. Na druhou příčku se v této soutěži, do které nastoupilo jednadvacet startujících, „vmáčkla“ Monika Šánová s Lojzkou z klubu Carwero o.s. Monika byla druhá také v soutěži Z, kde třetí místo připadlo další Monice, tentokrát Zemánkové. Ta s koněm La Prima reprezentovala TJ Krakonoš Trutnov.

Úvodní část soutěžního dne ale obstaraly soutěže hobby a pony. Nebyly sice nijak početně obsazené, přesto byly zajímavé. Ve skokových soutěžích pony stupně Z a ZL si přízeň diváků získal především desetiletý Josef Kubias s Bohemian Florou. Na vítězství ale nedosáhli. To v obou soutěžích brala Lucie Miřejovská s Bělou reprezentující JK Dolní Přím – stejně jako Josef. Třetím účastníkem soutěže ZL pony byla Johanka Hypiusová s koněm Topstar z klubu Hypius Mimoň. Soutěže hobby byly vypsány ve stupních Z a ZM, v té první zvítězila Lucie Mokošínová s koněm Crocodille ze Stáje Zbyslav o.s. a v té druhé Gabriela Chámová s koněm Prezdswit, opět ze Stáje Zbyslav o.s.

Vítěze soutěží společně dekorovali předseda Dozorčí rady Dostihového spolku a.s. Petr Beneš a také náměstek primátora města Pardubice Jan Řehounek, který přiznal, že parkury jsou pro něj tak trochu neznámou… „Na dostihy chodím už od 90. let, ale na parkurech jsem možná poprvé v životě. Je to něco jiného, více sport než společenská událost. Do tohohle areálu to rozhodně patří a myslím si, že bychom neměli klást důraz jen na dostihy, ale věnovat se sportu jako takovému. Měli bychom se snažit to tady zvětšit a zvelebit, aby závodiště bylo centrum nejenom sportu a koní, ale aby se nám dařilo přivést návštěvníky i na jiné akce,“ řekl Jan Řehounek, který je také členem představenstva Dostihového spolku a.s.