Bude v Suché při Skokovém poháru ČP sucho?

Bude v Suché při Skokovém poháru ČP sucho?

Také dění v jezdeckém sportu do značné míry ovlivňují povodně, které nutí pořadatele výrazně měnit plány. Velmi okrajově se to dotklo i Stáje Manon v čele s Jiřím Skřivanem pořádajícím čtvrté kolo Skokového poháru České pojišťovny 2013 v Suché u Litomyšle.

 Jiří Skřivan a Kallisto Jiří Skřivan a Kallisto

To proběhne zcela dle plánu ve dnech 6. – 9. června. Původně však čtyřdenním závodům měl předcházet ve středu 5. června samostatný závod zařazený do seriálu Kritéria mladých koní. „Jelikož však chceme zajistit, aby povrch, který je po vytrvalých deštích z posledních dnů velmi nasycen vodou, byl zcela regulérní až do nedělní Velké ceny Litomyšle, rozhodli jsme se preventivně Kritéria mladých koní přesunout na úterý 11. června,“ uvedl Jiří Skřivan.

„Není snadné připravovat v těchto dnech sportovní akci, když celá řada jiných jezdeckých klubů v České republice prožívá kritické chvíle spojené se povodněmi, záplavami či jednoduše rozmoklými kolbišti neumožňující realizaci jejich závodů. V mnohých případech dokonce řeší existenční potíže. S napětím např. sledujeme vývoj na pražském Císařském ostrově, kde se nachází hned pět stájí a dva jezdecké kluby, které v minulosti pořádali nejen závody Skokového poháru, ale také nejvyšší skokové závody kategorie CSIO. Se všemi postiženými jezdeckými kluby velmi soucítíme a budeme se snažit najít vhodný způsob, jak prostřednictvím našeho extraligového seriálu skokových závodů nabídnout pomocnou ruku,“ uvedla Pavla Kudláčková ze společnosti Via Solaris, jež je reklamním a marketingovým partnerem Skokového poháru České pojišťovny.

Skokový pohár se snaží pomáhat dlouhodobě i jinými směry, než je sport. V rámci Velké ceny Kolína na Ptýrově předcházející závodům v Suché u Litomyšle se pořadatelé s jezdci dohodli věnovat na projekt „Kryštůfek záchranář dětem“ pět tisíc korun. Cílem tohoto projektu je potěšit dětské pacienty, kteří se ocitnou v péči záchranářů. Symbolický šek osobně předal Mgr. Ireně Strnadové zastupující společnost Kapitol, jež zaštiťuje tento projekt, jezdec Aleš Opatrný krátce před hlavní soutěží, v níž se mu později podařilo zvítězit.

Aleš Opatrný předává šek...Aleš Opatrný předává šek…

To ale nebyly jediné finanční prostředky věnované pro dobrou věc. Během celého letošního ročníku Skokového poháru České pojišťovny se z každého uskutečněného startu odvádí 10 korun Nadaci pro transplantace kostní dřeně a Českému národnímu registru dárců dřeně. Připomeňme, že během úvodního kola v Martinicích se uskutečnilo při 17 soutěžích celkem 857 startů a částku martiničtí pořadatelé zaokrouhlili na 9 tisíc korun. V Ostravě Staré Bělé projelo startem ve 14 soutěžích přesně 455 dvojic a i v tomto případě pořadatelé sumu dorovnali do 5000 Kč. Absolutní rekord ovšem překonali organizátoři ze Stáje Václav Kolín před necelými dvěma týdny v Ptýrově na Mladoboleslavsku. Realizovaných 1131 startů je zatím nejvyšší počet, jaký byl kdy při domácích skokových závodech zaregistrován. Finanční obnos se tedy navýšil o dalších více jak 11 tisíc korun a v součtu je vybráno již přes 25 tisíc korun. Skokový pohár České pojišťovny zkrátka není jen o sportovních výkonech. Podrobnosti o tomto seriálu najdete na www.skokovypohar.cz