Boxy na Pýrově už jen v pevných stavbách

Boxy na Pýrově už jen v pevných stavbách

V neděli 26. července 2015 vydal ing. Vladimír Bednář, jednatel společnosti PCT, která vlastní farmu Ptýrov, tiskové prohlášení k nepříjemné události s mobilními boxy při Mistrovství ČR v drezuře. Celé prohlášení níže v článku.

Problémy s mobilními boxy měli na Ptýrově i v loňském roce při Českém skokovém poháru. Foto: Petra Mlčochová
Problémy s mobilními boxy měli na Ptýrově i v loňském roce při Českém skokovém poháru. Foto: Petra Mlčochová

Boxy na Farmě Ptýrov

Jménem vlastníka areálu Farmy Ptýrov a zároveň pořadatele bychom chtěli vyjádřit velkou lítost nad událostí, ke které došlo v průběhu letošního drezurního MČR. V sobotu odpoledne došlo vlivem silného poryvu větru ke zřícení jednoho stanu s mobilními boxy.

K události došlo bohužel  již po 2., a to po cca roce.

Na první pohled to může vypadat, že jsme se z loňské události dostatečně nepoučili a neučinili žádná opatření. Určitá opatření se zrealizovala. Bohužel musíme konstatovat, že nebyla dostatečná.

Pro upřesnění bych rád uvedl, jaká je situace okolo mobilních boxů. Stavbu boxů my nerealizujeme, ale pouze zprostředkováváme. Dodávku boxů včetně montáže zajišťuje externí dodavatel. V našem případě se jedná o zahraničního dodavatele, který boxy staví po celé Evropě. Zajištění boxů bylo provedeno standardně až nadstandardně. Boxy byly přikotveny a dodavatel garantuje stabilitu stavby při větru do 60 km/h.

To vše nás samozřejmě neomlouvá a uvědomujeme si, že jako pořadatel neseme za vše odpovědnost.

Pro nás z toho plyne jednoznačný závěr.

V areálu Farmy Ptýrov již žádný pořadatel nebude poskytovat ustájení v mobilních boxech, které nebudou umístěny v pevných stavbách.

Tomu bude uzpůsoben režim všech dalších akcí, kde budeme poskytovat ustájení pouze v omezeném rozsahu. Pracujeme na projektu pevných staveb s mobilními boxy a věřím, že dojde k jejich realizaci.

Všem poškozeným se pokusíme nalézt určitou formu kompenzace a budeme věřit, že neztratíme Vaši přízeň.

Ing. Vladimír Bednář

jednatel

Zdroj: www.koneptyrov.cz