Boj o tituly skokových mistrů ČR 2015 pokračuje

Boj o tituly skokových mistrů ČR 2015 pokračuje

Jen týden poté, co si na krk pověsili zlato Anna Kellnerová, Michaela Šínová a Aleš Opatrný, budou známí také skokoví mistři 2015 v kategoriích dětí a juniorů. V Martinicích budou o cenné kovy bojovat v tříkolové soutěži od 17. do 19. července.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský
Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Do Martinic se jako ještě stále úřadující mistři vydají dva jezdci. V loňském roce si odvážel zlato mezi dětmi (12 až 14 let) František Stružinský a Zonnedoeptoltien, který se rozeskakoval se Sárou Finsterle a Matoušem Kořínkem. Tato elitní trojka neměla na svém kontě po třech kolech žádné trestné body. I letos tito jezdci zavítají do Martinic. Na děti budou čekat parkury na stupních obtížnosti ZL, L* a L* (tj. 110 a 120 cm). Stavitelem kurzů je Zdeněk Krpela, kterému bude asistovat Roman Hladík.

Ani kategorie mladších juniorů ve věku 14 až 16 let nebude ochuzena o obhájce titulu. Loňskou mistryní v této kategorii se stala Kateřina Kučerová, která se svými koňmi získává zkušenosti již na těžších parkurech. Stejně jako František Stružinský, i ona se chystá na letošní mistrovství Evropy v polovině srpna. V Martinicích bude při mistrovství ČR sedlat hned tři koně a představit by se měla i mezi družstvy. Loni byla Kateřina Kučerová jediným jezdcem, který během tří kol ani jednou nechyboval a zvítězila tak bez rozeskakování.  Stříbro loni putovalo k Petře Boháčové a bronz získala vítězka z roku 2013 Francesca Kolowrat-Krakowská. Tehdy se konal republikový šampionát pro děti a juniory taktéž v Martinicích. Na tuto věkovou kategorii čekají parkury na stupních L**, S* a S** (tj. 120, 125 a 130 cm).

Mezi staršími juniory ve věkovém rozmezí 17 až 18 let loni kralovala Adéla Půlpánová. Ta však věkem patří letos již mezi mladé jezdce, stejně jako stříbrná z roku 2014 Kateřina Málková. Ta bojovala předešlý víkend na Ptýrově mezi mladými jezdci, kde získala bronz. Nejlépe „nasazeným“ starším juniorem, který v Martinicích odstartuje, tak bude loni bronzová Martina Kučerová. Po třech kolech se tehdy rozeskakovala o medailové pozice. Cesta za titulem bude pro tyto jezdce na parkurech S*, S** a S** (od 125 do 130 cm).

Letos poprvé došlo k rozšíření kategorií v soutěži družstev. Zatímco do loňského roku závodila smíšená družstva dětí a juniorů, tentokrát se bude jednat o dvě samostatné soutěže. Zatímco týmová soutěž dětí je vzhledem k počtu přihlášených ohrožena, juniorských družstev je dostatek. Jezdci se během čtvrtka 16. července zúčastní zahajovacího tréninku a od pátku již probíhají první kola mistrovských soutěží pro jednotlivce. Družstva budou bojovat o cenné kovy v pátek a sobotu. Aktuální dění můžete sledovat na stránkách pořadatele www.csi-martinice.cz.