Aleš Opatrný ovládl první den Skokového poháru České pojišťovny v Plzni

Aleš Opatrný ovládl první den Skokového poháru České pojišťovny v Plzni

V plzeňském areálu JK Slavia VŠ Plzeň se při pátečním skokovém klání v rámci Skokového poháru České pojišťovny nejvíce dařilo hořovickému jezdci Aleši Opatrnému. V hlavní soutěži S** s finále dokázal nejen koně Coraggio 1 dovést vítězně do cíle, ale se svým druhým svěřencem Casalem 1 obsadil druhé místo.

130830 SPCP Plzen Opatrny Ales Coraggio 600Aleš Opatrný a Coraggio. Foto: Kateřina Návojová.

Jezdec úspěšně bojující i na nedávném mistrovství Evropy v dánském Herningu se postaral o výborné vyvrcholení pátečního podvečera. S koněm Casal 1 se ujal vedení a v úplném závěru finále. Když již bylo jasné, že zvítězí, se ještě předjel s Corragiem 1. Divákům tak přichystal atraktivní podívanou až do konce. Jeho oběma časům se přiblížila jen Lucie Poláková a Jan Štětina. Lucie neměla daleko k výhře. Zajela totiž vůbec nejlepší čas finále, jedna skoková chyba ji však přiřkla až páté místo. Před ní se umístily nechybující Sabina Šůchová s klisnou Ebel a domácí jezdkyně Michalea Roubalová společně s Mefistem 1. Jan Štětina bohužel zaváhal hned třikrát. Navíc při startu s Atomicem-S ztratili nohy na posledním skoku a pád nevypadal vůbec dobře.

Tato závěrečná soutěž s překážkami vysokými 130 centimetrů se jela s finále pro 10 nejlepších nebo pro všechny, kteří dokončí základní kolo bezchybně. Na start se zapsalo 53 dvojic, jimž připravil stavitel Petr Švec nelehký kurz. Nejčastěji přišla chyba na prvním skoku s logem KAP Jumping, kde chyboval i jeden z favoritů soutěže Ludvík Jandourek a Vigo 1. Po jednom shození již nebylo třeba spěchat, neboť se finále plně naplnilo nechybujícími jezdci. Nakonec jich postoupilo šestnáct.

Nejvyšší páteční soutěži předcházelo kvalifikační kolo Kolowrat Junior Cupu na parkuru 120 centimetrů vysokém. Junioři do 18 let závodili v soutěži s jedním rozeskakováním, do něhož postoupilo 10 dvojic. Pouze dvě jezdkyně zvládly překonat všechny nástrahy rozeskakování opět bez zaváhání a o pořadí tak rozhodl čas. Ten měla suverénně nejlepší Kateřina Štorkánová s Akitou a právem zvítězily. Pro druhé místo si dojela Lucie Schmiedhamerová a Laramis. Nejlepší trojlístek doplnila Francesca Kolowrat-Krakovská. Ta sice s Canonem také nechybovala, avšak překročení času zatížilo jejich konto dvěma trestnými body.

Stejný parkur měla i otevřená soutěž L**. Tu absolvoval nejvyšší počet jezdců úvodního dne. Nerychlejší a bezchybnou jízdu předvedl Aleš Opatrný a Jenifer 4 a v závěru soutěže předjel novou dvojici Ludvík Jandourek a Datasys Anfí. Tato soutěž byla kvalifikací Equiservis Amateur Tour do nedělního finále pro 20 nejlepších. Amatérští jezdci mohli sbírat body i v první soutěži závodního dne, kterou bylo dvoufázové skákání 100/110 cm. Tam se z vítězství radovala již jednou zmíněná dvojice, a to Kateřina Štorkánová a Akita.

V sobotu závody pokračují mj. dalším kolem Kolowrat Junior Cupu a také soutěží ST**, která je neoficiálně brána jako poslední prověrka a generálka na nedělní Velkou cenu. Ta začne ve 14 hodin a bude možné ji sledovat živě přes internet, stejně jako všechny ostatní nedělní soutěže. Více informací naleznete na webových stránkách www.skokovypohar.cz.