92. Karlovarské dvojnásobné míle

92. Karlovarské dvojnásobné míle

Po měsíční přestávce se do dvorského areálu Hipodromu Holoubek vrací dostihové dění. Tentokrát i s diváckou kulisou, nabídkou sázek a s dvěma vrcholy. Nabídce osmi rovinových dostihů dominuje 92. ročník Karlovarské dvojnásobné míle – Cena Karlovarského kraje. Do 3.200m dlouhého testu I. kategorie si na základě svých dosavadních výkonů jednotliví účastníci nesou rozdílné hmotnostní zatížení. Jejich šance na vítězství se tím teoreticky vyrovnávají. Rozdíl mezi nejméně a nejvíce zatíženým koněm v desetihlavém poli je 12 kg.

Mezi největší favority patří Loňský vítěz Ceny prezidenta republiky Dominique (ž.J.Verner). Karlovarský ovál si vyzkoušel na konci května tím nejlepším možným způsobem – snadným triumfem v překážkovém trojkovém dostihu.

Dominique se pokusí po triumfu na překážkách vyhrát i na rovině

Ostřílená příslušnice vytrvalecké elity Raviella (ž.P.Filipová) má šanci stát se první vícenásobnou vítězkou tohoto dostihu. První triumf zaznamenala v roce 2018, loni doběhla jako třetí.

Pro svůj premiérový start na českém území si nedělní termín vybral výhodnou váhu nesoucí slovenský Tirak (M.Musilová). Jeho šance znásobují zkušenosti ve dvojkové kategorii i loňské třetí místo z grupového dostihu v Budapešti.

Vepředu by měl být viděn také Barabash (ž.M.Laube), čtvrtý z loňské Ceny prezidenta republiky a vítěz říjnového bratislavského dostihu.

Navázat na své trojkové prvenství na trati 2.800m se bude snažit účastník loňského derby a pátý v St.Legeru Dalandi (ž.Jiří Palík).

Novou a zajímavou tváří na českých drahách je Cacophonous (ž.M.Havelková). Prozatím stihl dva starty ve třetí kategorii, a ten poslední na trati 2.800m proměnil v lehké vítězství.

Rovněž vyrovnané trio klisen bude mít šance zasáhnout do bojů o co nejlepší umístění. Bohaté zkušenosti z jedničkových testů může využít letošní dvojková vítězka, druhá z loňského slovenského Oaks a pátá z tamního St. Legeru Lady Rosenburg (ž.A.Florian).

Stříbrná z loňské Ceny prezidenta republiky a vítězka jedničkové 40. Ceny tříletých klisen Ile Jones (ž.V.Korečková) v aktuální sezóně dosáhla na páté místo v Memoriálu Vlastimila Smolíka.

Daralara (ž.J.Andrésová) by mohla k průniku na dotovaná místa využít výhodu nejnižší nesené váhy.

Druhým vrcholem odpoledne bude 17. Letní cena klisen skupiny Maentiva.

Inaugurační ročník vyhrála Nana D´Anjou v sedle s Kristýnou Bezděkovou – první ženou, která se prosadila v roli jezdecké. Letos se první trojnásobnou vítězkou může stát ž.Vendula Korečková, která povede loňskou i předloňskou vítězku tohoto dvoukilometrového dvojkového testu Sašu.

Loňská účastnice derby a šestá v Oaks Tularka (ž.D.Liška) dvakrát za sebou vyhrála trojková klání. Letos debutovala koncem května za karlovarské dráze, kde ovládla hlavní dostih druhé kategorie na mílové distanci.

Maverana (ž.J.Verner) v minulém roce skončila čtvrtá v Ceně Masise, pátá v Ceně zimní královny a letošní sezonu zahájila triumfem ve IV. kategorii.

Vyrovnané výkony z dosavadních sedmi polských startů včetně jednoho vítězství dělají velmi zajímavou účastnici z nové tváře na českém území, klisny s výrazným jménem Imsexyandiknowit (ž.M.Laube).

Storm De Nuit (ž.A.Florian) letos dosáhla jednoho prvenství v dostihu druhé kategorie.

Ze dvou zahraničních účastnic, polské Given Choice (ž.J.Šafář) a slovenské Palmery (ž.Z.Šmida), je zajímavá především druhá jmenovaná. Ta by se měla na základě svých výkonů ucházet o přední místa. Loňská účastnice Slovenského derby, pátá ve Slovenském Oaks a třetí v tamním St. Legeru ukončila výtečnou sezónu vítězstvím v budapešťské grupě dvě na trati dlouhé 2.800m.

Přímý přenos celého mítinku můžete sledovat také na stránkách internetové televize EquiTv

Program:

14.00 Cena společnosti KAREL HOLOUBEKTRADE GROUP a.s. (III.kat., 1.400m)

14.30 Cena HIPODROM HOLOUBEK (IV.kat., 2.400m)

15.00 Cena společnosti Jan Becher KARLOVARSKÁ BECHEROVKA (III.kat., 2.000m)

15.30 17. LETNÍ CENA KLISEN skupiny MAENTIVA (II.kat., 2.000m)

16.00 Cena Karlovarského kraje – 92. KARLOVARSKÁ DVOJNÁSOBNÁ MÍLE (I.kat., 3.200m)

16.30 Cena prezidenta ČSCHPMDK (II.kat., 1.600m)

17.00 Cena společnosti TIPSPORT (III.kat., 1.600m)

17.30 Cena společnosti VLADIMÍR MAREK s.r.o. (IV.kat.,1.600m)

——–

Text a ilustrační foto: Marcela Kozová