3. den metropolitní sezony: 25. Memoriál profesora Václava Michala

3. den metropolitní sezony: 25. Memoriál profesora Václava Michala

Uprostřed nadcházejícího, prodlouženého svátečního víkendu se v CONSEQ PARKu Velká Chuchle uskuteční letošní třetí dostihový den. Hlavní bod programu patří aktérům 25. Memoriálu profesora Václava Michala (1400 m, 120 tis. Kč), aspirantům na start ve Velké jarní ceně Holdingu Rabbit CZ (poběží se 11. května). Celkem je připraveno osm dostihů, kterých se zúčastní 83 koní a 21 jezdců, start prvního dostihu je ve 14 hodin.

Ilustrační fotografie

Loňská třída nebo dubnová forma?

Svou připravenost k účasti v prvním dílu Klasické trojkoruny vyzkouší deset tříletých hřebců a valachů, přičemž z vloni pěti nejvýše hodnocených nastoupí čtyři. Po jistém vítězství v říjnové Ceně zimního favorita stanul na čele ročníkového handicapu Jambul (Ardak Amirkulov, ž. Zatloukal), dva kilogramy pod ním byl hodnocen těsně druhý z Ceny Masise a Gerschova memoriálu Honzik (DS Pegas, ž. Foret), jenž v CZF nestartoval. Jen o kilogram níže v pořadí stál bronzový z podzimního juniorského vrcholu Win Front (DAR, ž. Lukášek), jenž pak ještě zkraje listopadu po boji obsadil druhou příčku v rakouském Graf Hugo Henckel Memorial, o dva a půl kilogramu méně obdržel čtvrtý z Ceny zimního favorita i Gerschova memoriálu Love Me (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner).

Elitní kvartet by měli prověřit především dva vítězové z letošní premiérové neděle a jeden místní nováček. Prince Orpen (Joly, ž. Šafář) opanoval o jedenáct délek a v kvalitním čase 1400 m trojkový test, Levis Mistral (Valentin Bukhtoyarov, ž. Murzabayev) naznačil talent snadnou výhrou mezi debutanty na mílové trati, k premiérovému tuzemskému vystoupení je směrován Master of Gold (TVD Slavičín, ž. Koplík), říjnový mílový vítěz a účastník listopadového sprinterského Criterium de Maisons-Laffitte (Gr.2).

Sestavu doplňují vítěz závěrečné kapitoly loňského seriálu Fitmin Cup pro české odchovance Tropical Bond (Buc-Film, ž. Chaloupka), pátý z bratislavské Karpatské ceny New Attack (Meridian, Petrlík) a osmý z podzimní pardubické Ceny nadějíWicker Stone (Lokotrans, žk. Mach).

Další dostihový program:

14:00 – Velikonoční cena (hdcp IV. k., 1800 m): mezi deseti aktéry středotraťařského handicapu má šanci na první životní triumf několikrát „medailová“ Vysmata Bara.

14:30 – Cena 85. narozenin pana Karla Stibůrka (III. k., 1600 m): dvojice loňských suverénních vítězek Mary Yeats a Navika ve společnosti osmi vrstevníků otestuje formu pro případný start v Jarní ceně klisen.

15:00 – Cena Derby Klubu (IV. k., 1400 m): někdejší juniorský šampión a z dřívějška vícenásobný jedničkový vítěz Addison v jubilejním třicátém kariérním startu poprvé navštíví čtvrtou kategorii.

15:30 – Cena Fontana Watercoolers (IV. k., 1400 m): po dobrém debutu před dvěma týdny může syn jedničkové vítězky Fanegy Faraon přinést letošní první triumf úřadujícímu trenérskému šampiónovi Allanu Petrlíkovi.

16:30 – Cena dětského koutku Hříbátka (III. k., 2200 m): mezi několika adepty na účast v Derby zahájí sezónu i polobratr trojnásobné klasické vítězky Ready for Life Ready for Bond, či syn nejúspěšnějšího světového plemeníka současnosti Galilea Aldan River.

17:00 – Cena jízd na ponících zdarma (III. k., 2200 m): v nejpočetnějším nedělním dostihu se utká třináct koní, mj. vloni progresivní Holin One proti dvojici rekonvalescentek s jedničkovými zkušenostmi Filadelfii a Samanthine.

17:30 – Cena Silvanera (hdcp IV. k., 2400 m): v zatím nejdelším dostihu letošní metropolitní sezóny osm vytrvalců, „start v nohou“ z první neděle může využít loňská slušovická vítězka Shannyn.

Autor: Jiří Zlámaný