125. Velká pardubická s Českou pojišťovnou: Vstupenky a doprava

125. Velká pardubická s Českou pojišťovnou: Vstupenky a doprava

VSTUPENKY a DOPRAVA

Předprodej vstupenek na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou byl zahájen už na začátku letošního roku. Nakupovat lístky jak sezení, tak na stání bylo možné i online přes Ticketportál. V září však systém hlásil VYPRODÁNO. Tato zpráva se týkala jen vstupenek k sezení, lístků na stání je stále dostatek. Vstupenky na stání je možné zakoupit online v předprodeji, nebo na místě v pokladnách u vstupu do areálu závodiště. Cena takové vstupenky je 190 korun, děti do 140 cm výšky mají vstup zdarma.

DSCF0182
Na dostihy můžete přijet i vlakem

Pokud však při nákupu vstupenky divák předloží jízdenku společnosti České dráhy a.s. s cílovou stanicí Pardubice, získá slevu 50%. Tato sleva se nevztahuje na vstupenky zakoupené v předprodeji. „Vzhledem k tomu, že lze díky vysoké návštěvnosti i stavebním pracím na příjezdových komunikacích očekávat komplikace v dopravě, jsme rádi, že můžeme i tímto způsobem motivovat návštěvníky závodiště k využití vlakové dopravy. České dráhy dokonce vypraví i několik posilových spojů navíc,“ řekl místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. Zastávka Pardubice, závodiště je od vstupní brány do areálu závodiště vzdálena 300 metrů.

Posilové spoje tradičně vypraví i Dopravní podnik města Pardubic. Autobusové spoje pojedou z několika směrů (z Polabin, Dubiny, Masarykova náměstí a od Hlavního nádraží). Po ukončení závodu bude zajištěn rozvoz diváků na trase Závodiště – Dopravní podnik – Teplého – Na Spravedlnosti – 17. listopadu – Palackého – Hlavní nádraží, Albert HM. „Kvůli stavebním pracím v okolí Parama vytyčil dodavatel stavby obchůznou trasu pro pěší z nádraží na závodiště. Prosíme návštěvníky, aby respektovali značení. Tato trasa měří dva kilometry a je o pouhých 400 metrů delší než obvyklá trasa,“ dodal Skalický. Druhá trasa pro pěší je navržena z centra ulicemi 17. listopadu, Milheimova a Teplého.

PARKOVÁNÍ

Parkovací plochy jsou vyhrazeny na obvyklých místech, především na sousedním letišti, na části uzavřené silnice I/37 v úseku od závodiště směrem k Dražkovicím. Pořadatel doporučuje návštěvníkům Velké pardubické zaparkovat své vozy na některém z odstavných parkovišť ve městě (například v areálu bývalého lihovaru u hlavního nádraží v Pardubicích) a na závodiště pokračovat hromadnou dopravou. „Komplikace v dopravě se dají předpokládat také po skončení dostihového mítinku. Je nutné si uvědomit, že prostor budou ve stejnou chvíli opouštět desetitisíce diváků. Prosíme proto diváky, aby byli trpěliví a přizpůsobili svůj odchod či odjezd ze závodiště aktuální situaci,“ vyzval diváky Michael Skalický. Řidičům jedoucím směrem na Holice je při odjezdu doporučeno jet ulicemi Teplého, Pichlova a poté na rychlodráhu. Sjezd ze silnice I/37 směrem k nádraží je totiž kvůli stavbě uzavřen.