122.Velká pardubická ČP: program, užitečné odkazy na online přenos

122.Velká pardubická ČP: program, užitečné odkazy na online přenos

Dostihový mítink 122. Velká pardubická s Českou pojišťovnou začne v sobotu 13. října 2012 už v osm hodin ráno. Na pardubickém dostihovém závodišti totiž začne komentovaná veterinární přejímka koní – účastníků letošní Velké pardubické.

logoV paddocku se postupně představí všech třiadvacet účastníků 122. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Komentovaná přejímka umožní divákům zblízka si jednotlivé koně prohlédnout, zjistit jejich momentální zdravotní stav a kondici. „Komentované veterinární přehlídky byly v minulosti velmi populární, a proto jsme se rozhodli se k nim vrátit. Není to jen příležitost pro sázkaře, ale také krásná a zajímavá podívaná pro návštěvníky dostihů,“ řekla ředitelka závodiště Hana Jeníková.

Komentování se ujmou zkušené „koňařky“ Magda Hromádková a Eva Sobotková, které plánují prozradit informace také o žokejích, kteří jednotlivé koně kurzem 122. Velké pardubické s Českou pojišťovnou provedou.

 

Sobota 13.10.2012

PROGRAM DOSTIHOVÉHO DNE

 • 8:00     Veterinární přejímka koní do VP – paddock
 • 11:00     Slavnostní zahájení
 • 11:45     Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. – Zlatá spona tříletých – doprovodný program – dostih poníků – „Malá pardubická pony“
 • 12:20     Křišťálový pohár firmy PAPCEL, a.s., Litove
 • 12:55     Cena společnosti AVE.CZ odpadové hospodářství – Cena ČASCH
 • 13:30     Cena hejtmana Pardubického kraje – Cena Vltavy
 • 14:05     Cena společnosti ALUKOV – Poplerův memoriál
 • 14:45     Cena společnosti VCES a.s. – Cena Labe
 • 15:25     STŘÍBRNÁ TROFEJ – Cena společnosti .A.S.A. – doprovodný program – vyhlášení soutěže AUTO IN
 • 16:25     122. Velká pardubická s Českou pojišťovnou
 • 16:45     Slavnostní dekorování

 

Online přenos na internetu

Sobotní 122. Velká pardubická s Českou pojišťovnou bude poprvé ve své historii online přenášena na internetu i v anglickém jazyce. Prostřednictvím stránek pardubického dostihového závodiště budou moci lidé nejen v České republice, ale i v zahraničí sledovat přenos dostihu včetně komentáře v češtině a angličtině.

Online zpravodajství a online přenos dostihu poběží prostřednictvím webu závodiště www.pardubice-racecourse.cz a také na stránkách www.tvstart.cz
„Tým zkušených dostihových novinářů bude online textově komentovat průběh dostihu ve dvou jazycích – v češtině a angličtině. Pardubické dostihové závodiště se tak svým servisem zařadí mezi světová závodiště. Pro renomé Velké pardubické to bude znamenat velmi mnoho, navíc tím upevníme spolupráci se zahraničními závodišti,“ řekl Vladimír Tlučhoř, předseda představenstva Dostihového spolku a.s. Hlavní dostih – 122. Velká pardubická s Českou pojišťovnou, startuje v 16:25 hod.

 

DOPRAVA DO PARDUBIC

Pardubice, 9. října 2012 – Při sobotní 122. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se dají předpokládat komplikace v dopravě. Proto pořadatelé dostihu připravili dopravní opatření, náhradní parkovací plochy a ve spolupráci s dopravci posílili i hromadnou dopravu diváků na závodiště a zpět.

Vlakem

122VPCP v2Oficiální dopravce letošního závodu, společnost České dráhy a.s., poskytne návštěvníkům dostihů jízdenky podle zvláštní tarifní nabídky „Vlak +“, která spočívá v poskytnutí zpáteční jízdenky do 2. vozové třídy za zvýhodněnou cenu – slevu 50%. „Při cestě zpět ze zastávky závodiště nebo stanice Pardubice hlavní nádraží musí mít cestující označenou jízdenku pamětním razítkem, které získá přímo na závodišti ve stánku Českých drah,“ informoval cestující Michal Štěpán, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Pardubicích. Jízdenky do stanic Pardubice hlavní nádraží a Pardubice závodiště budou s datem platnosti nástupu jízdy 13. října, posledním dnem platnosti bude 14. října 2012. Pokud návštěvník dostihů nebude mít jízdenku při zpáteční cestě opatřenu pamětním razítkem, sleva se nepřizná a cestující doplatí rozdíl jízdného.

Pro „místní“ dopravu na závodiště mimořádně zastaví spěšný vlak číslo 1985 (odjezd Pardubice hl.n. 11:49) na zastávce Pardubice závodiště (12:04) a ze směru od Hlinska a Chrudimi mimořádně zastaví spěšný vlak číslo 1986 na závodišti (11:58).

České dráhy dále zavádí posilový spoj s odjezdem z Pardubic hl.n. ve 13:33 (Pardubice závodiště 13:41).

Pro odvoz návštěvníků dostihů budou posíleny podvečerní spoje do Pardubic a také bude zaveden mimořádný posilový spěšný spoj z Pardubic závodiště v 17:05 do Chrudimi (17:50) a Slatiňan (17:20).

Ve všech mimořádných i pravidelných vlacích platí nejen nabídka VLAK+, ale i standardní tarif Českých drah a krajský tarif IREDO.


Autobusem:

Doprava bude posílena i v rámci městské hromadné dopravy. Dopravní podnik města Pardubice zajistí v sobotu 13. října kyvadlovou dopravu ze směru Polabiny – Sluneční, Dubina – Sever a Hlavní nádraží. Odjezdy těchto linek budou mezi cca 10:30 hod. až 13:50 hod. Po ukončení závodu zajistí autobusy dopravního podniku rozvoz diváků ze závodiště po trase Závodiště – Hlavní nádraží – Autobusové nádraží – Palackého – třída Míru. Kompletní jízdní řády jsou zveřejněny na webových stránkách dopravního podniku http://www.dpmp.cz/doprava-na-velkou-pardubickou-2012-detail/. Externí odkaz Ve stanici Závodiště bude zřízen předprodej jízdenek. V posilových spojích platí shodné tarifní a přepravní podmínky jako na pravidelných linkách.


Vlastním autem

Jako každoročně bude částečně uzavřena silnice I/37 směrem na Chrudim v úseku od nadjezdu Paramo až po nadjezd Dražkovice a bude sloužit jako parkoviště. Další prostor pro parkování je vyhrazen na letišti, odkud bude návštěvníky převážet kyvadlová doprava. Bude se tak dít pouze před dostihem ve směru letiště – závodiště, nikoli po ukončení dostihů. Ceny parkovného jsou 50 Kč za motocykl, 150 Kč automobil a 200 Kč autobus. V případě naplnění kapacity těchto ploch je možné využít parkovacích ploch u supermarketů a hypermarketů na Dukle a u hlavního nádraží.
„Prosíme návštěvníky, aby byli trpěliví a disciplinovaní. Letošní 122. Velká pardubická s Českou pojišťovnou bude možná jedním z divácky nejnavštívěnějších ročníků a komplikace v dopravě se dají přepokládat. Pokud budete moci využít dopravu autobusy nebo vlakem, jistě tím ulehčíte nejen dopravě, ale i sami sobě,“  vyzvala diváky ředitelka závodiště Hana Jeníková.